STS
Nick "LS" De Cesare
fot. twitter.com/Cloud9

Zmiany w sztabie szkoleniowym Cloud9. LS zwolniony

Dziś w nocy amerykańska organizacja Cloud9 poinformowała o zmianie na stanowisku trenerskim drużyny League of Legends. Wyrzucony został Nick „LS” De Cesare, a jego miejsce przejął dotychczasowy trener strategiczno-pozycyjny, Max Waldo. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych a także wzbudziło wiele kontrowersji.


Sam zainteresowany rzekomo dowiedział się o swoim wyrzuceniu z organizacji zaledwie kilka godzin wcześniej. Co więcej, publicznie nie został przedstawiony żaden konkretny powód, dla którego decyzja ta została podjęta. Wiele osób ze środowiska esportowego wyraziło w komentarzach swoje zaskoczenie całą sytuacją, a także wsparło LS-a. De Cesare podziękował za słowa otuchy między innymi Koreańczykom, którzy w przeszłości nie patrzyli na niego przychylnym okiem. Z drugiej strony Cloud9 spotkała potężna fala krytyki ze strony fanów.

LS został ogłoszony trenerem amerykańskiej organizacji w grudniu zeszłego roku. Pod jego okiem drużyna radziła sobie całkiem nieźle, utrzymując się w górnej części tabeli wiosennych rozgrywek LCS.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
YEKINDAR Virtus.pro IEM Katowice 2022

Kto do Spodka i kto od razu do półfinału? Dziś koniec fazy grupowej IEM Katowice

Niedzielę rozpoczną dwa mecze w drabince przegranych grupy B. W nich nie będzie jeszcze można sprawić, że turniej zapamięta się jako udany. Przegrani...