Kontrowersyjne wpisy w mediach społecznościowych

Dziś otrzymaliśmy kolejny dowód na to, że ten proces właśnie się zaczął. Swoje oświadczenie opublikowali bowiem przedstawiciele Natus Vincere, którzy obwieścili, iż zrywają wszelkie stosunki z ESForce Holding. Obie strony w przeszłości były mocno powiązane biznesowo, bo ESForce posiadało w NAVI udziały, a także dostęp do praw medialnych. Co prawda w 2017 roku z uwagi na przepisy o przejrzystości rywalizacji owy mariaż został zakończony, ale obie strony nadal miały okazję współpracować. Ale już współpracować nie będą, bo chociaż rosyjskie przedsiębiorstwo oficjalnie pozostało neutralne względem konfliktu, to w prowadzonych przez nie mediach społecznościowych pojawiły się kontrowersyjne wpisy.

RuHub, Epic Esports Events, Virtus.pro i inne jednostki ESforce Holding wspierają decyzję o wysłaniu wojsk do Ukrainy – można było wyczytać 28 lutego na prowadzonym przez RuHub profilu na Twitterze. Wpis ten ostatecznie zniknął, a krótko po tym pojawiły się przeprosiny. – Przepraszamy za dwa przypadki nieuprawnionego dostępu do kont naszej firmy. Jak się okazało, autorem wpisów jest były pracownik RuHub, który nie był w stanie poradzić sobie z własnymi urazami oraz kompleksami z dzieciństwa i w ten sposób próbuje nam zaszkodzić – napisano dziś. Nie wiadomo jednak, w jakim stopniu jest to prawdziwy opis wydarzeń, a w jakim zwykła próba ratowania sytuacji. Tym bardziej że NAVI najwyraźniej ma ESForce do zarzucenia więcej.

Gdy ludzie giną, [...] nie ma miejsca na esport

– Gdy ludzie giną, a tysiące miejsc ulega nieodwracalnemu zniszczeniu, nie ma miejsca na esport. Podczas gdy pracownicy i gracze NAVI spędzają kolejne dni w schronach, ESForce Holding publicznie neguje horror, który ma obecnie miejsce w Ukrainie. Uważamy taką postawę za nieakceptowalną i nieludzką. Dlatego NAVI zrywa wszelkie współprace ze związanymi z holdingiem spółkami, takimi jak m.in. RuHub, Epic Esports Events, Cybersport.ru i Virtus.pro. Chcielibyśmy też wyrazić naszą wdzięczność dla wszystkich pracowników holdingu, którzy nie ugięli się pod naciskami i wyrazili swoje zdanie. Dziękujemy wam! – napisano w oficjalnym oświadczeniu NAVI.


Wszystkie osoby, które chciałyby w jakiś sposób wspomóc działalność humanitarną na rzecz Ukrainy oraz jej mieszkańców, mogą udać się na rządową stronę #PomagamUkrainie. To właśnie tam znajdziemy informacje na temat sposobów udzielania pomocy finansowej oraz materialnej, a także kontakt z jednostkami prowadzącymi związane z tym działania. Na wspominanej stronie pomoc uzyskać mogą także osoby przybywające do Polski z terytorium Ukrainy.