"Chcę zaszczepić w uczestnikach pasję do sportu i zdrowego trybu życia"

Ponownie PGC polegać będzie na tym, by zaszczepić młodym ludziom sympatię zarówno do sportu tradycyjnego, jak i tego elektronicznego. Pomóc w tym mają zaproszeni przez pashę specjaliści, pod których okiem obozowicze będą doskonalić swoje umiejętności. Dodatkowo młodzież będzie mogła korzystać również ze wsparcia tak wykwalifikowanych ekspertów, jak performance coach, instruktor sportów walki czy też trener przygotowania motorycznego. Udział w przekazywaniu wiedzy brać będzie także sam pasha – co oczywiste, mistrz świata w CS:GO z 2014 roku będzie w tym wypadku ekspertem od esportu, aczkolwiek również w kwestii aktywności fizycznej będzie mieć z pewnością sporo do powiedzenia.

Na obozie chcę nie tylko mówić, co można w grze wykonać lepiej, ale przede wszystkim, jak zachować balans pomiędzy aspektami życia codziennego znacznie ważniejszymi niż esport, za które uważam rodzinkę i zdrowy tryb życia – przyznał 33-latek. – Moim wielkim obozowym marzeniem jest, żeby za sprawą moich braterskich rad, to młodsze pokolenie, z którym spędzę w kolejnym roku osiem dni, stało się po powrocie do domu lepsze i mądrzejsze niż ja, gdy byłem w ich wieku. Chcę zaszczepić w uczestnikach pasję do sportu i zdrowego trybu życia. Chcę pokazać, jak można zachowując wspomniany balans wypełniać dzień ciekawą treścią. Najważniejsza jest dla mnie radość i dobro każdego uczestnika obozu – dodał.

Udział w Pasha Gaming Camp będą mogły wziąć osoby w wieku od 12 do 18 lat. I w tym wypadku nie ma znaczenia poziom umiejętności esportowych czy też przygotowanie fizyczne. Praca nad tymi aspektami trwać będzie dopiero podczas obozu, aczkolwiek uczestnicy projektu będą mieć także chwile wytchnienia. Wszak poza wspólnymi grami i turniejami oraz możliwością zdobycia nagród, pojawi się też okazja, by spotkać na żywo innych graczy lub też porozmawiać z samym pashą. – Wiedząc jak ogromny wpływ na nasz charakter ma sfera mentalna i fizyczna, zachowamy balans pomiędzy esportem oraz sportem – zapewniono w oficjalnym komunikacie.

Trening sportowy połączony z esportowym

Podczas zajęć esportowych dzieciaki zyskają dostęp do stanowisk komputerowych z internetem światłowodowym. Co ważne, prowadzona będzie nauka nie tylko sprawnej komunikacji w grze, ale również i technik relaksacyjnych. Dodatkowo gracze CS:GO będą mogli także powalczyć o miejsce w drużynie Pasha Gaming Camp, która potem rywalizować będzie na krajowej scenie CS:GO. Przypomnijmy, że zawodnicy wyłonieni w ubiegłorocznej odsłonie projektu mieli okazję wystąpić w Polskiej Lidze Esportowej, a jeden z nich, Roland "ultimate" Tomkowiak, niedawno zasilił x-kom AGO. Niemniej nie zabraknie także zajęć ruchowych związanych z pieszą turystyką czy też możliwością korzystania z basenu.

Pierwsza w tym roku edycja odbędzie się między 27 czerwca z 4 lipca nad Bałtykiem, a konkretnie w trzygwiazdkowym hotelu Kormoran Wellness Medical Spa niedaleko miejscowości Rowy. Z kolei między 11 a 18 i 18 a 25 lipca będą mieć miejsce kolejne dwa turnusy, tym razem w położonym tysiąc metrów nad poziomem morza ośrodku Grand Stasinda Rekreacja i Biznes w Bukowinie Tarzańskiej. Cena wyjazdu nad Bałtyk to 3499 zł, podczas gdy wyjazd w góry wyceniono na 3399 zł. W cenie znajdują się już m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia, użyczenie sprzętu, opieka medyczna oraz ubezpieczenie NNW. Co ważne, istnieje również możliwość, by zapłacić Polskim Bonem Turystycznym.

Zapisy do Pasha Gaming Camp 2022 ruszają już 18 marca o godzinie 20:00. Patrząc jednak na ubiegły rok, można spodziewać się, że wejściówki rozejdą się na pniu. I nic dziwnego, tym bardziej że każdy obozowicz weźmie udział w losowaniu nagrody specjalnej, jaką będzie możliwość spędzenia całego dnia w Warszawie u boku samego pashy! Zwycięzca zrealizuje z legendarnym zawodnikiem nie tylko treningi esportowy i sportowy, ale także odwiedzi jego ulubione miejsca gastronomiczne i rowerowe. Więcej informacji na temat PGC znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej projektu, która znajduje się pod tym adresem.