PSG pojawi się na japońskiej scenie

Stołeczni włodarze mają na swoim koncie mniej lub bardziej udane próby podbijania kolejnych terytoriów. Tak więc barw PSG bronili już gracze m.in. Rocket League, Doty 2 czy też League of Legends. Teraz jednak klub z Parc des Princes postawił na dość nietypowe dla siebie poletko. Oto bowiem już niedługo herb paryżan pojawi się w Rainbow Six: Siege, która to gra jest taktyczną strzelanką pierwszoosobową. Niemniej w tym wypadku ogromną ciekawostką jest fakt, że osoby zarządzające sekcją esportową zdecydowały się zainwestować w Japonii, gdzie Paris Saint-Germain przystąpi do walki w ramach Rainbow Six Japan League.

Japońska scena esportowa jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się na świecie i jesteśmy dumni, że dziś dołączamy do tej rodziny. Rainbow Six to nowy rodzaj gry, którego jeszcze nie eksplorowaliśmy. Dla esportowej sekcji PSG to ekscytujący okres. W zaledwie pięć lat PSG Esports w udany sposób rozwinęło solidną sieć franczyz na całym świecie. Prowadzimy działania we Francji, Hongkongu, Szanghaju, Bangkoku i teraz także w Tokio. Wyczekujemy na kolejne sukcesy w nadchodzących latach – przyznał Fabien Allègre, Brand Director w Paris Saint-Germain.

"PSG nawiązało szczególną więź z japońskimi kibicami"

Przez lata Paris Saint-Germain nawiązało szczególną więź z japońskimi kibicami i jesteśmy zachwyceni, że możemy otworzyć nowy rozdział naszej historii poprzez wejście do japońskiej ligi Rainbow Six. Od momentu otwarcia biura w Japonii w 2018 roku Paris Saint-Germain znacznie zwiększyło swoją obecność na archipelagu. Już teraz mamy trzy oficjalne sklepy, dwa w Tokio i jeden w Nagoji, a kolejne otworzymy w najbliższych miesiącach! – stwierdził z kolei Sebastien Wasels, który w regionie Azji i Pacyfiku pełni w PSG zajmuje stanowisko Managing Director.

Na ten moment nie znamy zawodników, którzy będą reprezentować PSG Esports podczas zmagań w japońskiej lidze. Wiemy jednak, że pochodzą oni z takich prefektur, jak Kanagawa, Hokkaido, Okinawa oraz Osaka.