Team Secret minimalnym faworytem w meczu zwycięzców

Team Secret w pierwszym tygodniu drugiej tury rywalizacji w Dota Pro Circuit pokonał faworyzowany Team Liquid 2-0. Z drugiej strony Tundra Esports nie bez kłopotów pokonało beniaminka – Entity – 2-1. Taki przebieg pierwszego tygodnia zmagań w regionie zachodnioeuropejskim sprawił, że drużyna prowadzona przez kapitana Clementa "Puppeya" Ivanowa była faworytem w meczu o utrzymanie statusu niepokonanej formacji tej części rywalizacji.

Ekipa Nishy nie zjawiła się na mecz

Pierwsza gra nie zdążyła się dobrze zacząć, a już mogła się skończyć. Tundra bardzo wcześnie zdobyła kluczowe dla przebiegu fazy liniowej zabójstwa we wszystkich trzech alejach. W związku z tym Syed "SumaiL" Hassan swoją Phantom Assasin nie miał miejsca, aby nazbierać wystarczająco zasobów. Natomiast Tundra zdołała wcześnie się zgrupować i zabierać coraz to większe połacie mapy Teamu Secret.

W 15. minucie licznik zabójstw wynosił 15:1 dla dzisiejszego underdoga, a przewaga w złocie w postaci 10 tysięcy sztuk złota zapowiadała rychły koniec pierwszej gry. Ten stał się faktem po świetnie zarządzanym oblężeniu baraków. Oliver "skiter" Lepko swoim Gyrocopterem spalił Aegisa, w zamian za baraki na środkowej ścieżce. Oficjalnie gra skończyła się w 24. minucie, po tym jak Nisha wyszedł z gry bez wpisania "gg".

Druga odsłona meczu przebiegła pod znakiem niecodziennego starcia na środku. Leon "Nine" Kirilin, midlaner Tundry, zagrał Keeperem of the Light. Naprzeciwko niemu zameldował się SumaiL na Io. Koncept obydwu zespołów w teorii trzymał się całości. Niestety w praktyce Team Secret nie był w stanie nadążyć za Ninem, którego popularny "kotol" z łatwością wygrał ekonomiczną walkę na środkowej alei i z pomocą Boots of Travel brał udział w zajeździe formacji spod znaku oka na szerokości całej mapy.

Zawodnicy Teamu Secret nie mieli wiele więcej do powiedzenia. Pomimo kilku zgranych eliminacji niemalże bezbłędnie prezentujący się skiter i Nine zapewnili spokojne zwycięstwo Tundry w drugiej grze, a co za tym idzie i całej serii. W ten sposób Tundra Esports melduje się na fotelu lidera zachodnioeuropejskiego DPC.

W następnym meczu Team Secret stanie naprzeciwko OG, które zgarnęło prosty punkt, dominując Nigmę Galaxy 2-0. Spotkanie odbędzie się 26 marca w sobotę o 15:00. Transmisja z tego pojedynku odbywać będzie się na oficjalnym kanale organizatorów na Twitchu.