Winstrike Team zwalnia graczy

Winstrike w środowisku Doty jest marką rozpoznawalną raczej dla wyjadaczy i pasjonatów sceny za naszą wschodnią granicą. Jednocześnie zespół właśnie awansował do pierwszej dywizji wschodnioeuropejskiego DPC. W związku z tym gracze prawdopodobnie ostrzyli sobie zęby na starcia z topowymi formacjami regionu i odbudowanie statusu zespołu. Walka o bilet na Majora w Sztokholmie dla zespołów z regionu CIS najprawdopodobniej jednak się nie rozpocznie.

W komunikacie rosyjskiej organizacji czytamy między innymi o "obecnie niestabilnej sytuacji w regionie":

Zdecydowaliśmy się zamrozić obecny skład. Gracze stają się wolnymi agentami. W tym samym czasie, będą kontynuować reprezentowanie organizacji.

Dziękujemy za wsparcie. Będziemy aktywnie monitorować grę naszych graczy i żywimy nadzieję na szybki powrót Doty do Winstrike!

Największym osiągnięciem w historii rosyjskiej organizacji było zajęcie miejsc 9-12. na The International 8 w Szanghaju. Tamtejszy Winstrike Team był mieszanką młodych prospektów i doświadczonych wyjadaczy takich jak Airat "Silent" Gaziev czy Andrii "ALWAYSWANNAFLY" Bondarenko. Ten pierwszy dzięki zebranemu doświadczeniu na największej scenie Doty w roli trenera pomógł Teamowi Spirit zaskoczyć świat i wygrać Internationala w 2021 roku.

Druga tura DPC w regionie wschodnioeuropejskim z powodu wojny w Ukrainie nie rozpoczęła się. Jest to zrozumiałe, a wręcz oczywiste, ponieważ 25% graczy jest Ukraińcami. W związku z zaistniałą sytuacją i skupionym wokół DPC systemem turniejów Winstrike nie znalazł wystarczających powodów, aby utrzymywać graczy.

Były kapitan NAVI i rewelacja z katowickiego Spodka bez klubu

Akbar "SoNNeikO" Butaev — ukraiński support i kapitan — opublikował na Twitterze krótki komunikat o poszukiwaniu nowego sponsora:

SoNNeikO jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, który pomógł NAVI w lipcu 2016 roku wznieść pierwszy tytuł od dwóch lat dla ukraińskiej organizacji. To wtedy NAVI w Los Angeles pokonało Team Secret 3:1.

Drugą gwiazdą "zamrożonego" Winstrike jest carry, a okazjonalnie midlaner — Nikita "Daxak" Kuzmin. Rosjanin robił furorę w 2019 roku wspólnie z Gambit Esports, eliminując OG w finale drabinki przegranych Intel Extreme Masters Katowice wynikiem 2:0. Na Team Secret zawodnikom Gambit nie starczyło siły i zespół ten poniósł porażkę 0:3. Dzięki temu Michał "Nisha" Jankowski podniósł swoje pierwsze i jak na razie jedyne trofeum nad Wisłą.

Inny sposób na "radzenie sobie" z trudami wojny w Ukrainie pokazał Team Spirit, który przeniósł swoją siedzibę do Serbii.