G2 wygrywa wszystko i odwraca losy finału

Ale nie uprzedzajmy faktów, bo zmagania w ramach RLCS Winter Majora rozpoczęły się od fazy grupowej, a w tej G2 było niepokonane. Jacob "JKnaps" Knapman i spółka w pokonanym polu pozostawili kolejno Evil Geniuses, Team Secret oraz Team BDS, co w efekcie dało im pierwsze miejsce w grupie C. Dzięki niemu Samuraje awansowali bezpośrednio do półfinału górnej drabinki play-offów, w którym znowu zwyciężyli – tym razem ich wyższość musiała uznać FURIA Esports. Z kolei w finale UB słabsze okazało się niepokonane wcześniej Spacestation Gaming.

W ten sposób podopieczni Matthew "Satthew" Ackermanna dostali się do wielkiego finału, gdzie na ich drodze stanął Team Queso. I to właśnie gracze hiszpańskiej organizacji byli pierwszymi, którym udało się pokonać Samurajów! Dokonali oni tego wynikiem 4:3, ale to nie był jeszcze koniec, bo Europejczycy jako skład z dolnej drabinki musieli wygrać dwie serie BO7. A to im się nie udało! W drugiej z nich bowiem to JKnaps i spółka byli górą, ogrywając oponentów ze Starego Kontynentu w stosunku 4:2.

Atomic i spółka na czele rankingu NA

Tym samym to właśnie G2 sięgnęło po mistrzostwo zimowego Majora Rocket League Championship Series 2021-22. Za najważniejszego współautora tego sukcesu uznano nowy nabytek organizacji, Massimo "Atomica" Franceschiego, który otrzymał tytuł MVP całej imprezy. Z kolei sama drużyna zdobyła nie tylko czek o wartości 90 tysięcy dolarów, ale również 701 punktów RLCS. To z kolei pozwoliło jej wysunąć się na czoło północnoamerykańskiego rankingu, w którym o zaledwie oczko wyprzedzili wicemistrzów jesieni, czyli The General NRG.

Końcowa klasyfikacja RLCS Winter Majora:

1. G2 Esports 90 000 $
2. Team Queso 60 000 $
3. Spacestation Gaming 30 000 $
4. FaZe Clan 24 000 $
5-6. FURIA Esports, Version1 18 000 $
7-8. Team BDS, Evil Geniuses 12 000 $
9-12. Dignitas, Endpoint CeX, The General NRG, Pioneers 6 000 $
13-16. DeToNator, Renegades, Sandrock Gaming, Team Secret 3 000 $