Sześciu Polaków przystąpi do gry

I już niedługo najlepsze formacje z poszczególnych zakątków świata będą się mierzyć ze sobą w ramach baraży o miejsce w VCT Challengers 2. W akcji zobaczymy m.in. EXCEL ESPORTS, czyli zespół Patryka "paTiTka" Fabrowskiego. 22-latek wraz ze swoimi kolegami zatriumfował w VRL Northern: Polaris, zostawiając w pokonanym polu m.in. graczy TENSTAR oraz Alliance. Podczas barażowych zawodów Polaka i spółkę czekają boje w grupie A, w której znalazły się również Surreal Esports z Turcji, Sector One z Francji oraz Rebels Gaming z Hiszpanii.

Z jeszcze większą uwagą śledzić będziemy zaś wydarzenia mające miejsce w zbiorze oznaczonym literą B. Wszak to właśnie w nim rywalizować będzie w pełni polski skład Anonymo Mentos. Podopieczni Kacpra "belmonte" Mordaka niedawno sięgnęli po mistrzowski tytuł VRL East: Surge, teraz z kolei spróbują swoich sił w starciach z Falcons Esports z Bliskiego Wschodu oraz FOKUS z regionu DACH. Dlaczego tylko dwóch oponentów? Cóż, trzeci miał pochodzić z Europy Wschodniej, ale po rosyjskiej agresji na Ukrainę Riot podjął decyzję o bezterminowym zawieszeniu rozgrywek spod szyldu VRL CIS: Milestone.

Grupy baraży o VCT Challengers:

Grupa A Grupa B
EXCEL ESPORTS Rebels Gaming Anonymo Mentos Falcons Esports
Sector One Surreal Esports FOKUS

Po fazie grupowej przyjdzie pora na play-offy, w których do najlepszej szóstki dołączą dwaj spadkowicze z VCT, czyli BIG i SuperMassive Blaze. Co istotne, zmagania podczas tego etapu toczyć się będą z wykorzystaniem drabinki podwójnej eliminacji z meczami BO3 – wyjątkiem będzie finał dolnej drabinki, który przybierze formę BO5. Turniej barażowy rozegrany zostanie między 1 a 9 kwietnia, a po awans do VCT Challengers 2 sięgną dwa najlepsze zespoły.