"Dziś stawiamy duży krok"

Od dłuższego czasu wspieramy rynki Europy Środkowo-Wschodniej umożliwiając zarówno organizację licencjonowanych turniejów, jak i dając możliwość oglądania globalnych rozgrywek w rodzimym języku. Lokalnie, wspólnie z zawodnikami przebyliśmy długą drogę od stworzenia lokalnych mistrzostw w postaci Masters League oraz Polish Masters – będących częścią globalnego ekosystemu esportowego. Dziś stawiamy duży krok w rozwoju turnieju rangi Nationals, jednocześnie witając graczy z całej Grupy Wyszehradzkiej – przyznał Kamil Ściana, Brand Manager na Europę Środkowo-Wschodnią w Ubisofcie.

W ten sposób narodziły się rozgrywki o nazwie V4 Masters, w których udział będą brać zespoły z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Za tym rozszerzeniem poszło również zwiększenie puli nagród, która w Polish Masters 2021 wynosiła 70 tysięcy złotych. Teraz zaś uczestnicy rywalizować będą o 22 tysiące euro, co w przeliczeniu daje około. 100 tysięcy złotych. O tę kwotę oraz miejsce w europejskiej Challenger League na pewno powalczą składy Yumisu Invicta oraz SKILLSTARS.pro, czyli dwaj finaliści ubiegłorocznego sezonu mistrzostw Polski, którzy decyzją organizatorów otrzymali bezpośrednie zaproszenia do głównej fazy V4 Masters. A co z pozostałymi sześcioma slotami?

Zapisy do eliminacji ruszyły

O te w pierwszym i, jak nazywają go sami organizatorzy, przejściowym roku, uczestnicy powalczą na początku maja podczas regionalnych otwartych kwalifikacji, w ramach których odbędą się w sumie trzy turnieje eliminacyjne – w każdym z nich do zdobycia będą po dwa bilety do mistrzostw Grupy Wyszehradzkiej. Oddzielnie rywalizować będą formacje z Polski i Węgier, podczas gdy drużyny z Czech i Słowacji będą mierzyć się ze sobą. Podczas walki o awans wykorzystana zostanie drabinka podwójnej eliminacji z meczami BO1, aczkolwiek w finałach górnej i dolnej drabinki użyty zostanie już system BO3. Wszyscy zainteresowani udziałem już teraz mogą zgłosić swoje zespoły pod tym adresem.

[caption id="attachment_321328" align="aligncenter" width="1120"]V4 Masters fot. Ubisoft[/caption]

A potem przyjdzie pora na fazę ligową V4 Masters 2022, która podzielona zostanie na czternaście kolejek. W ich trakcie wszyscy uczestnicy zmierzą się ze sobą dwukrotnie w formacie BO1. Ostatecznie wyłoniona zostanie najlepsza czwórka, która zagwarantuje sobie udział w wielkim finale rozgrywek. Szczegółowy harmonogram zmagań mamy poznać wkrótce. Niemniej już teraz wiemy, że spotkania wraz z rodzimym komentarzem będziemy mogli oglądać na oficjalnym polskim kanale Rainbow Sixa na Twitchu.