Prawie trzyletnie oczekiwanie zakończone

Mowa tutaj o organizacji gamingowego festiwalu DreamHack Hannover, dzięki któremu cykl DH powróci za naszą zachodnią granicę po blisko trzyletniej przerwie. Wszak po raz ostatni obecny był on tam jeszcze w styczniu 2020 roku, gdy fanów gamingu oraz esportu gościł Lipsk. Tym razem postawiono zaś na stolicę Dolnej Saksonii, gdzie znajdą się m.in. strefa lan, konkursy dla cosplayerów, występy influencerów, a także strefa EXPO. Ale to nie wszystko, bo na zgromadzonych czekają też takie atrakcje, jak występy muzyczne czy też turnieje esportowe. Organizator dodatkowo przygotowuje również ofertę B2B dla marek czy wydawców z branży, co umożliwi chociażby nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych.

DreamHack jest bezdyskusyjnie najbardziej kultowym wydarzeniem związanym z grami, będącym synonimem społeczności graczy, jest to doniosły kamień milowy dla Freaks 4U Gaming, który w najbliższych latach będzie realizował DreamHack w Niemczech. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani współpracą z Deutsche Messe, aby sprowadzić najważniejszy festiwal gier i esportu do Hanoweru w ramach wieloletniej współpracy, a DreamHack Hannover stanie się jednym z najwspanialszych wydarzeń w ramach marki DreamHack na całym świecie – zapewnił Michael Haenisch, dyrektor generalny Freaks 4U Gaming.

"Nasz ukochany festiwal wraca do kraju"

Niemiecka społeczność graczy w pełni przyjęła festiwal DreamHack od jego pierwszej odsłony w 2016 roku i jest nam niezmiernie miło, że nasz ukochany festiwal wraca do kraju. Niezależnie od tego, czy uczestnicy podziwiają kostiumy cosplay, biorą udział w turniejach, oglądają zmagania profesjonalistów, uczą się streamować, testują technologię w strefie Expo czy uczestniczą w panelach, DreamHack wita wszystkich i oferuje niezapomniane wrażenia, które nie mają sobie równych – stwierdził Shahin Zarrabi, VP Strategy & Growth w DreamHacku.

DreamHack Hannover rozpocznie się 15 grudnia 2022 roku i potrwa w sumie cztery dni. I to wszystko, co na razie wiemy. Kolejną dawkę informacji na temat m.in. dokładnego programu, możliwości partnerstwa czy też sprzedaży biletów, otrzymamy dopiero za jakiś czas.