STS
fot. BeChampions/Maciej Kołek

Kolejni dwaj Polacy dołączą do Teamu Queso?

Swego czasu barw Teamu Queso na scenie VALORANTA bronił pięcioosobowy skład z Polski. To już przeszłość, bo obecnie ekipa ta ma charakter międzynarodowy, ale niewykluczone, że już niedługo na powrót przybierze ona bardziej polskie oblicze.

Queso może znowu stać się bardziej polskie

A tak przynajmniej twierdzi Jakub „frs” Czapran z serwisu THESPIKE.GG. Według jego informacji blisko przenosin do zespołu są bowiem pozostający obecnie bez stałego zatrudnienia Tselmeg „xuss” Tsolmon oraz Kacper „Katu” Twórz. Szczególnie ciekawie wygląda w tym wypadku kwestia xussa, który w przeszłości miał już okazję reprezentować barwy Queso, triumfując z formacją tą m.in. w PLE.GG VALORANT: Polish Circuit. Pierwsze miesiące 2022 roku 18-latek spędził zaś w Anonymo Mentos, wraz z którym sięgnął po mistrzostwo pierwszego etapu VALORANT Regional Leagues East: Surge. W finale tych zawodów uległa wówczas AWARIA, której graczem był wspomniany już Katu. Wcześniej można go było oglądać także pod banderą MAD DOG’S PACT.

Transfery obu Polaków mają być związane z nadchodzącymi pożegnaniami. Już miesiąc temu na ławce rezerwowych hiszpańskiej organizacji wylądował pochodzący z Wielkiej Brytanii Fletcher „Leare” Brigden-Knight. A już niedługo w stronę drzwi wyjściowych może skierować się jego rodak, Tyler „Foxie” Lowton. Ten wszak jest silnie łączony z EXCEL ESPORTS, gdzie mógłby połączyć siły m.in. z Patrykiem „paTiTkiem” Fabrowskim. Z kolei Twórz i Tsolmon mogliby rozpocząć występy u boku innego naszego rodaka, Bartosza „UNFAKE’A” Bernackiego. To on jako jedyny zachował swoje miejsce w zespole po tym, jak Queso na przełomie sezonu 2021 i 2022 zrezygnowało z polskiego składu, którego częścią był także wspomniany już xuss.

Jeżeli te informacje potwierdzą się, skład Teamu Queso będzie prezentować się następująco:

Bartosz „UNFAKE” Bernacki
Ian „k1zpawn” Rebelo
Kostas „tsack” Theodoropoulos
Tselmeg „xuss” Tsolmon
Kacper „Katu” Twórz
Kirian „Yaba” Martínez (trener)
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
hades ENCE ESL Pro League Season 15

Dwie odmienne połowy i porażka. ENCE słabsze od Astralis w drugim meczu RMR

ENCE 11 : 16 (Overpass) Astralis Już pierwsze minuty starcia na Overpassie wyraźnie pokazały, że ENCE może mieć spore problemy z c...