Polskie Zero Tenacity oraz TENSTAR

Jedną z najciekawszych ekip, jakie przyjdzie nam obserwować w obecnej edycji, jest z pewnością Ownage. To znaczy, już nie Ownage, bo zawodników pod swoje skrzydła przyjęła już organizacja – Zero Tenacity. W zespole doszło do pewnych zmian, ale nie zmienia to faktu, że slot został wywalczony przez Jasia "jasia" Nieliwodzkiego i spółkę. To właśnie oni rozpoczną dzisiejsze rozgrywki w starciu z Diamant Esports. To słoweńska organizacja, której zawodników możemy też kojarzyć z uczestnictwa w niższych ligach takich jak VALORANT East: United.

Następnie czeka nas kolejny ciekawy pojedynek, w którym zobaczymy pewnych Polaków w zupełnie nowych barwach. Na naszą rodzimą scenę weszła organizacja TENSTAR, która zatrudniła pięciu rodaków, a w tym m.in. Piotra "YouBreaka" Chodołę oraz Michała "Bulda" Sokala. Już dzisiaj będą oni mogli pokazać, na co ich stać w meczu z Enterprise Esports. To poprzedni skład czeskiego Podnika, który wywalczył sobie promocję do Surge dzięki świetnej formie w VEU. Jeśli więc jeszcze ich nie znacie, na pewno już wkrótce zapiszą się wam w pamięci.

Jak poradzi sobie nowe Anonymo?

Zaraz potem czeka nas spotkanie pomiędzy Enropiq oraz NOM eSports. Ta pierwsza formacja to kolejny czeski zespół, który będzie w tym sezonie starał się podbić VALORANT East: Surge. W zeszłym sezonie ledwo uniknął baraży, także ma coś do udowodnienia. Dzisiaj mierzy się z ekipą, która niejednokrotnie udowadniała swoją wartość. Pod skrzydłami izraelskiej organizacji są przecież też polskie nazwiska. Kamil "kamo" Frąckowiak, Krystian "Freyy” Konopka czy też Albert „almo” Moscicki to znane już nam twarze na polskiej scenie VALORANTA.

Na sam koniec zostaje pojedynek Anorthosis Famagusta Esports oraz Anonymo Mentos. Cypryjska organizacja dokonała pewnych zmian, angażując Renátó "bzt" Bárányosa oraz Bena "benzkiego" Price'a. Z drugiej strony Anonimowi... wymienili wszystkich. ANO nie miało wyboru po wielkim eksodusie swoich zwycięzców VALORANT East: Surge Stage 1. Znalazło się za to bardzo dobre zastępstwo za Tselmega "xussa" Tsolmona i spółkę. Formacja podpisała kontrakt z całym składem Watahy, która awansowała z VEU na drodze turnieju promocyjnego.

11 maja
17:00 Zero Tenacity vs Diamant Esports BO1
18:00 TENSTAR vs Enterprise Esports BO1
19:00 Enropiq vs NOM eSports BO1
20:00 Anorthosis Esports vs Anonymo Mentos BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na Twitchu oraz YouTube.