Jak donosi Brieuc Seeger z portalu Upcomer, w wyjściowej piątce BDS latem znajdą się Tobiasz "Agresivoo" Ciba oraz Robert "Erdote" Nowak. Obaj zawodnicy znają się już jak łyse konie, bo przed spotkaniem w szwajcarskiej organizacji wspólnie rywalizowali na polskiej scenie, reprezentując barwy Szaty Maga i devils.one. Po wypłynięciu na międzynarodowe wody ich drogi się rozeszły. Erdote najpierw trafił do hiszpańskiego Giants, by przed sezonem 2021 wylądować w BDS. Agresivoo natomiast od dłuższego czasu skutecznie podbijał Francję, reprezentując przez dwa lata Misfits Premier i w poszukiwaniach awansu na wyższy poziom dopiero kilka miesięcy temu zmieniając jedną akademię LEC na drugą.

Wróćmy jednak jeszcze na moment nad Wisłę. W kontekście przedstawianego przez Upcomer składu BDS na letni split LEC nie można przecież nie wspomnieć o Jakubie "Cinkrofie" Rokickim. Według nieoficjalnych doniesień rodzimy leśnik obronił swoje miejsce w zespole. A to oznacza, że wkrótce na serwerze znów będziemy śledzić dobrze znane nam trio z DV1. Cinkrof to w końcu kolejny z Diabłów, które wygrały drugi sezon Ultraligi.

Gdzie świętują Polacy, tam smucą się Francuzi i Chorwaci. Angaż Agresivoo i Erdote ma oznaczać, iż krok w tył wykonają Adam "Adam" Maanane oraz Dino "LIMIT" Tot, których po zajęciu odległego, dziewiątego miejsca w ligowej tabeli czeka przeprowadzka do LFL. A młody toplaner jeszcze kilka miesięcy temu grał na mistrzostwach świata…

Tak może wyglądać skład Teamu BDS na LEC 2022 Summer:

Team BDS Tobiasz "Agresivoo" Ciba
Jakub "Cinkrof" Rokicki
Ilias "NUCLEARINT" Bizriken
Matthew "xMatty" Coombs
Robert "Erdote" Nowak
Fabian "Grabbz" Lohmann