Biało-czerwoni w Walencji

A tych będziemy mieli całkiem sporo! Najwięcej rodaków zobaczymy w zbiorze A, gdzie trafili Piotr "Spirit" Walukiewicz, Mateusz "Gerald" Budziak, Krystian "Krystianer" Szczęsny oraz Mikołaj "Elazer" Ogonowski. Dla tego ostatniego będzie to występ szczególny. Nadchodzący DreamHack będzie bowiem pierwszym turniejem, w jakim będziemy mogli oglądać 24-latka w nowych barwach. Jak niedawno informowaliśmy, Elazer rozstał się po czteroletniej współpracy z x-komem AGO i dołączył do prestiżowej organizacji – Teamu Liquid. Warto też dodać, że w grupie A zobaczymy także Riccardo "Reynora" Romitiego, który na niedawnym Intel Extreme Masters Katowice 2022 zajął drugą lokatę.

Zwycięzca tamtego wydarzenia – Joona "Serral" Sotala – trafił natomiast do grupy C. Nie będzie to łatwy zbiór, dlatego przyda się szczególny doping dla naszego rodaka, który również tam wylądował. Grzegorz "MaNa" Komincz to kolega z formacji Elazera i zmierzy się nie tylko z Serralem, ale także m.in. Nikitą "SKillousem" Gurevichem czy Marciem "uThermalem" Schlappim. Ostatni reprezentant naszego kraju zagra w ramach zbioru D. Tymoteusz "ArT" Makaran z Genesis Gaming zaprezentuje się przeciwko takim zawodnikom jak Ivan "Rattata" Chepurnov, Tobias "ShoWTimE" Sieber czy też Clément "Clem" Desplanches.

Finał DreamHack StarCraft 2 Masters 2022 Valencia będzie miał miejsce 5 czerwca. Zwycięzca zgarnie nie tylko 1200 ESL Pro Tour points, ale także 15 tysięcy dolarów. Turniej będzie można obejrzeć w tym miejscu.