Wraca wielkie granie w Rainbow Six: Siege

Niemniej nadal i tak liga zdominowana będzie przez przedstawicieli polskiej sceny. Wpływ na to miał m.in. fakt, że dwa bezpośrednie zaproszenia zgarnęły dwa składy uczestniczące w ostatniej edycji Polish Masters – mowa tutaj o takich formacjach, jak MAD DOG'S PACT oraz Yumisu Invicta. Co ciekawe, trzon tej drugiej drużyny stanowią Mateusz "Ryba" Środoń, Oskar "Szagi" Stabiński i Sebastian "Foster" Lewandrowski, czyli trzej mistrzowie Polski sezonu 2021. Ponadto na lini startu zameldują się dwaj triumfatorzy polskich eliminacji, czyli Anonymo Esports oraz Arka Gdynia Esports. A kto będzie reprezentował pozostałe kraje?

Z Węgier przybędą WnP Esports Club oraz WiLD MultiGaming, z kolei imienia Czech i Słowacji bronić będą dwa zespoły nieposiadające wsparcia organizacji, tj. KAYEET i Trvďáci. W tej drugiej formacji występuje m.in. Jan "HanzT" Endrych, którego co poniektórzy mogą kojarzyć z występów w barwach wspomnianego już Anonymo. W sumie daje nam to osiem drużyn, które teraz czeka czternaście kolejek fazy ligowej – ta rozpocznie się już 9 czerwca i potrwa do 4 sierpnia. Ale to nie będzie jeszcze koniec, bo najlepsza czwórka zapewni sobie awans do trzydniowych finałów online zaplanowanych na 12-14 sierpnia.

Lista uczestników V4 Masters 2022:

Anonymo Esports Arka Gdynia Esports KAYEET MAD DOG'S PACT
Trvďáci WiLD MultiGaming WnP Esports Club Yumisu Invicta

V4 Masters 2022 zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 22 tysięcy euro, z czego triumfatorom rozgrywek przypadnie w udziale 7,5 tysiąca euro. Ale to nie koniec, bo mistrzowie otrzymają również zaproszenie do European Challenger League 2022, czyli bezpośredniego zaplecza elitarnej European League. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na polskim kanale Rainbow Six na Twitchu.