Agresivoo i Erdote dołączają do Cinkrofa

Trójka, bowiem z organizacją ani z miejscem w pierwszym składzie nie rozstaje się dotychczasowy dżungler zespołu, Jakub "Cinkrof" Rokicki. Reprezentował on barwy BDS od debiutanckiego meczu tej formacji w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach, czyli od stycznia roku 2022. U jego boku mogliśmy oglądać jego dawnego kompana z Karmine Corp, czyli Adama "Adama" Maanane, a także występującego dawniej w FC Schalke 04 (czyli organizacji, której miejsce zajęło BDS) Dino "LIMITA" Tota.

No właśnie, mogliśmy, bo to właśnie ta dwójka pożegnała się z miejscem w głównej piątce, ustępując miejsca naszym rodakom. I o ile Adam będzie miał jeszcze możliwość udowodnić swoją wartość w La Ligue Française de League of Legends jako zawodnik akademii, tak dla Chorwata zabrakło miejsca nawet w drugim składzie i ostatecznie będzie musiał wziąć przerwę od profesjonalnej gry. – To popierdolona sytuacja, bo miałem nadzieję, że zagram przynajmniej w drugiej najlepszej lidze Europy z bardzo obiecującym składem. Jest za późno na to, bym znalazł coś równie dobrego jako zmiennik. W nadchodzących miesiącach postaram się być tak produktywny jak to możliwe i pewnie rozważę opcje, które odkładałem za długo (streaming) – oznajmił jeszcze wczoraj LIMIT.

Debiut polskiego duetu w LEC

Dla polskich fanów jest to jednak bardzo dobra informacja, zwłaszcza że już od lat wypatrywaliśmy debiutu Agresivoo w najbardziej prestiżowych rozgrywkach Starego Kontynentu. O ten Ciba otarł się w sezonie 2021, kiedy to został zaprezentowany jako członek sześcioosobowego składu Misfits Gaming razem z m.in. Shinem "HiRitem" Tae-minem. Ostatecznie jednak Króliki decydowały się na wybór tylko Koreańczyka, a polskiemu toplanerowi pozostała gra we francuskiej lidze. Koniec końców miejsca już nie udało się znaleźć, bo przed startem tego roku Agresivoo zasilił szeregi akademii BDS, gdzie już występował Erdote. Po kilku miesiącach wspólnej gry dalej będą kontynuować (zaczętą jeszcze w roku 2017) walkę ramię w ramię – tym razem już o największe europejskie trofeum.

Skład Teamu BDS na LEC 2022 Summer Split:

Team BDS Tobiasz "Agresivoo" Ciba
Jakub "Cinkrof" Rokicki
Ilias "NUCLEARINT" Bizriken
Matthew "xMatty" Coombs
Robert "Erdote" Nowak
Fabian "GrabbZ" Lotham

Letni split LEC zostanie zainaugurowany 17 czerwca. Na chwilę obecną nie znamy dokładnego harmonogramu ani pierwszego dnia, ani też kolejnych.