Carry toplaner Jaqen

Komil & Friends postawiło w tym tygodniu na Mateusza "Jaqena" Górala. W pierwszym meczu wyszło śpiewająco, ponieważ na Olafie rozstawiał przeciwników, jak chciał. Nic dziwnego więc, że został MVP tego spotkania. W starciu z Zero Tenacity niewiele brakowało, żeby pociągnął też swoją ekipę do zwycięstwa na Kayle. Serbska formacja była jednak za mocna, co nie zmienia faktu, że miała ogromne problemy z toplanerem rywali.

Jego KDA (3,8) co prawda nie powalało, ale zgarniał aż 7,5 eliminacji na mecz. 624 obrażeń na minutę było drugim najlepszym wynikiem wśród zawodników z górnej alei. Dodatkowo Jaqen dwukrotnie wygrywał walki jeden na jednego z rywalami. Przed upływem kwadransa miał aż 1549 sztuk złota więcej od przeciwnika na linii!

Rabble uśpił wroga

Jochem "Rabble" van Graafeiland jest dla AGO ROGUE dobrym zawodnikiem na dobrym miejscu. Podczas ostatnich dwóch meczów wcielił się w maina Lilli i tak jak w pierwszym spotkaniu bywało różnie, tak w drugim już raczej nie popełniał błędów. W czterech starciach, jakie mogliśmy oglądać w wykonaniu RGO, leśnik formacji zgarnął MVP aż trzy razy. I to wcale nie przypadkowo, ponieważ jest ważnym spoiwem tego zespołu zarówno podczas early game'u, jak i teamfightów.

Rabble miał KDA "tylko" na poziomie 6,6. Co mecz wysyłał do fontanny ośmiu rywali i asystował również osiem razy. Cztery na pięć zabójstw było właśnie z jego udziałem, ale niestety w obu grach padał też jako pierwszy. No cóż, nad wczesną fazą gry Lilli musi jeszcze popracować!

many gra jak z nut

Midlane jest bardzo odpowiedzialną rolą, a fakt ten jest często pomijany w gąszczu mechanicznych ograń i wielkich talentów. Kiedy jednak spojrzy się na Kubę "manego" Tylmana widzimy, jak powinno grać się na tej linii. Świetne rotacje, świadomość tego, co się dzieje na mapie i bardzo dobre pozycjonowanie – tego mogliśmy uświadczyć w minionej kolejce od zawodnika IHG. Czy robił szalone rzeczy, solo bolo asasynami? Nie. Grał Orianną i Karmą i świetnie komplementował swoich sojuszników. Widać było to w pierwszym spotkaniu, kiedy jego superumiejętność decydowała o przebiegu walk oraz w drugim, kiedy był dokładnie tam, gdzie potrzebowała go drużyna.

Ogromne KDA na poziomie 28 dało mu najlepszy wynik spośród midlanerów. W tej kolejce umarł tylko raz. Miał aż 21 asyst i był przy 71 procentach eliminacji. Dodatkowo co minutę zadawał też 472 obrażeń.

Vzz po prostu zachwyca

Teodor "Vzz" Cholakov pokazał w minionym tygodniu, że należy go uważnie obserwować. Zarówno na Kog'Mawie, jak i Jinx zaserwował nam piękne widowisko i w duecie z Wojciechem "Wojtusiem" Świdrem dał swojej formacji zwycięstwo. W tych dwóch meczach udowodnił też, że jeśli Zero Tenacity zapewni mu zasoby, będzie w stanie wziąć brzemię carrowania na swoje barki i nie zawiedzie. To była dla niego naprawdę świetna kolejka, w której dwukrotnie został MVP spotkania.

KDA osiągnął monstrualne, bo na poziomie 22. Vzz umarł tylko dwa razy i zgarnął aż 27 eliminacji. Był też przy 83 procentach wszystkich zabójstw i odpowiadał za 40 procent obrażeń Z10. Mało tego, jego wskaźnik DPM wynosił aż 965.

minekot

Można chyba powiedzieć, że Illuminar Gaming potknęło się w drugiej kolejce. Czy przegrało grę? Ależ skąd! Widać było za to, że nie jest to tak czysty występ, jak w pierwszym tygodniu. Zobaczyliśmy za to, że ekipa spod szyldu Oka jest wszechstronna. Kiedy jeden zawodnik ma słabszy dzień, to ktoś inny będzie w stanie wziąć presję na swoje barki. Niezmienne jednym z najjaśniejszych punktów tej ekipy pozostaje Maciej "minemaciek" Wicher. W pierwszej grze został odznaczony MVP (już trzecim w tym sezonie) i to na... Yuumi. Wiemy, że nie potrzeba rąk do gry tą postacią, ale żeby być tak dobrym, trzeba być minemaćkiem.

Miał najwyższe KDA wśród wspierających, bo aż 14,5. Średnio trzy zabójstwa, 11,5 asyst i tylko jedna śmierć na mecz. Latając kotem, spędził chyba więcej czasu na leśniku, aniżeli swoim strzelcu i dzięki tym wojażom miał 71 procent Kill Participation.


Kolejne mecze w Ultralidze już we wtorek od godziny 17:00. Transmisja w języku polskim będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Angielskojęzyczna transmisja będzie natomiast na drugim kanale Polsat Games w serwisie Twitch. Po więcej informacji dotyczących siódmego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej: