Acend pokonane, FunPlus Phoenix zaskakuje TL

Zacznijmy może od szybkiego podsumowania wczorajszych starć. Najpierw Acend z Patrykiem "starxo" Kopczyńskim i Aleksandrem "zeekiem" Zygmuntem zostało sprowadzone na ziemię. Zrobili to Ayaz "nAts" Akhmetshin wraz z kolegami. W pierwszej mapie nie było nawet blisko, ponieważ po zamianie stron M3C zupełnie zdominowało mistrzów świata. I to na dodatek na Bindzie! Na Breeze było już znacznie lepiej, jednak po trzech dogrywkach ekipa z Polakami na pokładzie musiała uznać wyższość rywali. Teraz zagra dopiero jutro w drabince przegranych.

Do tej został zepchnięty również Team Liquid. Po bardzo wyrównanej serii przegrał on z FunPlus Phoenix. Split poszedł po myśli FPX, ale na Iceboxie to już popularne konie zdołały zwyciężyć. Wszystko rozstrzygnęło się na Haven i tam potrzebna już była jedna dogrywka. Kirill "ANGE1" Karasiow i spółka wytrzymali presję i pozostali w górnej części play-offów.

Oto wyniki wczorajszych spotkań w VCT Challengers EMEA Stage 2:

17 czerwca
16:00 Acend Acend 0:2 M3 Champions BO3
19:00 Team Liquid 1:2 FunPlus Phoenix BO3

Komu bilet na Masters?

A już dzisiaj będziemy mogli zobaczyć dwa pojedynki o finał drabinki wygranych. Najpierw o godzinie 16:00 Guild Esports zmierzy się z M3 Champions. Wczorajsze zwycięstwo z Acend dało z pewnością ubiegłorocznym finalistom Champions dodatkową pewność siebie. W etapie grupowym nie poszło im bowiem najlepiej. Jose "koldamenta" Aranguren Herrero wraz z kolegami mierzyli się już z M3C w zbiorze B. Wydarzyło się to podzcas pierwszego tygodnia i wtedy dość łatwo wygrali z rezultatem 2:0.

Następnie Pierwsze spotkanie w ramach play-offów rozegra Fnatic. Czarno-pomarańczowi podejmą FPX, które wczoraj zdołało pokonać TL. Nikt raczej nie będzie stawiał na drugie zaskoczenie ze strony Feniksów, tym bardziej że Jake "Boaster" Howlett i spółka zakończyli fazę grupową bez ani jednej porażki. W trakcie tamtego etapu pokonali też dzisiejszych rywali 2:1 i prawdopodobnie dzisiaj też liczą na podobny wynik.

Tak wygląda harmonogram dzisiejszych spotkań w VCT Challengers EMEA Stage 2:

18 czerwca
16:00 Guild Esports vs M3 Champions BO3
19:00 Fnatic vs FunPlus Phoenix BO3

Spotkania wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games.