Komputer czy konsola?

Kolejne generacje konsol do gier podnoszą coraz wyżej poprzeczkę wydajności. By osiągnąć podobne rezultaty na komputerze, należałoby zainwestować w podzespoły z najwyższej półki. Dobra karta graficzna to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, a w parze z nią musi iść pamięć RAM i procesor. Dobry komputer do gier to dzisiaj wydatek nawet 5 tys. zł wzwyż. A do tego należy jeszcze nabyć odpowiedni osprzęt, jak chociażby monitor – telewizor nie nadaje się najlepiej do pracy na pececie. Tymczasem konsolę można podpiąć pod telewizor i Internet i tyle wystarczy, by przenieść się na wirtualną arenę.

Rywalizacja w grach sportowych

Przed graczami konsolowymi odkrywa się świat profesjonalnych rozgrywek w gry sportowe. Na tym polu króluje „FIFA 22”. Klasyczny tytuł poświęcony piłce nożnej jest już z nami od niemal trzech dekad. W tym czasie seria zyskała grono zapalonych fanów i skupiła wokół siebie wielu profesjonalnych graczy, którzy co roku przesiadają się na nową odsłonę. Rywalizacja wśród nich trwa nie tylko na specjalnych turniejach na żywo. Już dziś możesz zacząć ćwiczyć, by dołączyć do elitarnego grona sieciowych rozgrywek w symulator piłki nożnej.

Sony, firma odpowiadająca za konsolę PS5, stawia duży nacisk na profesjonalizację sportu elektronicznego. W 2021 r. japoński gigant podpisał porozumienie, na podstawie którego piąta odsłona Playstation stała się oficjalną platformą gry „NBA 2k League”. Dzięki temu poświęcony koszykówce tytuł doczekał się oficjalnych turniejów z nagrodami.

I czołgi strzelają też!

Na miłośników mocniejszych wrażeń czeka zaś „Apex Legends” – strzelanka pierwszoosobowa, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Gra ugruntowała swoją pozycję na esportowej arenie, zdobyła też uznanie wśród streamerów. Należy też do grona najpopularniejszych tytułów on-line w bibliotece Playstation. Dzięki temu gracze żądni rywalizacji nie będą mogli narzekać na nudę.

Podobny w rozgrywce, choć zdecydowanie bardziej infantylny wizualnie, jest „Fortnite”. Tytuł jest szalenie popularny zwłaszcza wśród młodszych graczy, przemawiając do nich kolorowymi skórkami i komicznymi postaciami. Pod tą barwną przykrywką kryje się jednak zacięta rywalizacja.

Nie można też zapomnieć o najpopularniejszej serii gier FPS wszech czasów – „Call of Duty”. Tytuł ten skupia wokół siebie zagorzałe grono profesjonalnych graczy. By utrzymać się w czołówce trzeba poświęcać rozgrywce wiele czasu. Równie, a może jeszcze bardziej wymagający jest „Tom Clancy's Rainbow Six: Siege”. Taktyczne mecze 5 vs 5 przypominają ustawki, w których zgrane drużyny walczą o awans w rankingu i udowodnienie, kto jest lepszy.

Na osoby ceniące sobie bardziej realistyczne klimaty czeka z kolei „War Thunder”. W grze tej gracz wciela się w rolę dowódcy czołgu, a nawet pilota. Dzięki systematycznemu graniu do odblokowania są coraz lepsze pojazdy lądowe i latające. Na zamkniętych ustawkach można zaś realizować o miano najlepszego czołgisty na serwerze.

Jak widać, powyżej opcji na sportowe granie na PS5 jest sporo. Wśród powyższych tytułów każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Artykuł partnera