STS
Redgar_VCT_Gambit
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Komu ostatni bilet do Danii? M3C kontra FPX w walce o VCT Masters

Dzisiaj czekają nas kolejne zmagania w ramach VALORANT Champions Tour EMEA Challengers Stage 2. Niestety wszyscy nasi rodacy są już poza burtą, ponieważ Acend w zeszłym tygodniu zostało wyeliminowane przez FunPlus Phoenix. Dziś poznamy natomiast trzeciego reprezentanta naszego regionu na nadchodzącym etapie Masters w Kopenhadze.

Komu ostatni bilet na VCT Masters?

Na sam początek przyjdzie nam obejrzeć starcie o wielki finał. W nim Guild Esports podejmie Fnatic i będzie to pierwszy raz, kiedy liderzy obu grup z poprzedniego etapu będą grać między sobą. Guild wygląda świetnie pod względem drużynowym, natomiast czarno-pomarańczowi są obecnie przeładowani utalentowanymi zawodnikami, którzy w pojedynkę mogą zmienić losy spotkania. Czeka nas więc bardzo ciekawy mecz, a przegrany powędruje do finału dolnej drabinki.

O miejsce w wyżej wymienionym powalczą dwie ekipy. W lewej stronie narożnika jest M3 Champions, a po prawej wspomniane już FPX. To półfinał dolnej drabinki klasyfikacji, a każda z tych formacji musiała dokonać małego cudu, by się do niego dostać. Feniksy pokonały mistrzów świata 2:1 i tym samym zakończyły ich marzenia o Kopenhadze. M3C natomiast w trzymapowej serii wyeliminowało Team Liquid. Pojedynek tych zespołów będzie niezwykle ciekawy, ponieważ do tej pory w ramach Stage 2 nie miały one ze sobą okazji walczyć.

Tak wygląda harmonogram dzisiejszych spotkań w VCT Challengers EMEA Stage 2:

24 czerwca

Półfinał drabinki wygranych

16:00 Fnatic vs Guild Esports BO3

Finał drabinki przegranych

19:00 M3 Champions vs FunPlus Phoenix BO3

Spotkania wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ponczek Impression Polska Liga Esportowa

Impression z wakatem, ponczek opuszcza zespół

ponczek w poszukiwaniu nowych przygód A wszystko dlatego, że z drużyną pożegnał się Patryk "ponczek" Wites. To zresztą sam zainteresowany oficjalnie...