Ogromna mapa nadchodzi!

Mamy tutaj do czynienia z mapą o największych możliwych wymiarach, czyli 8 × 8. Wielkością pole walki znane wcześniej jako Kiki dorównywać będzie więc Erangelowi, Miramarowi oraz Taego. Tak ogromna przestrzeń dała twórcom spore pole do popisu, z czego też skrzętnie skorzystali. Dzięki temu otrzymamy niesamowicie różnorodny teren! Z jednej strony na północy dominować będą zamglone zalewiska przechodzące momentami w prawdziwe bagna, podczas gdy na południowym zachodzie górować nad wszystkim będzie zalane miasto Ripton. Ale to nie wszystko, bo podczas podróży natrafimy też m.in. na pole paintballowe, słusznych rozmiarów tamę oraz park rozrywki ze sceną do koncertów. Na nudę z pewnością nie będziemy więc narzekać.

Wpływ na to będą mieć też nowe przedmioty oraz funkcje. W terenach miejskich, gdzie różnica poziomów będzie spora, pomogą nam wciągarki, dzięki którym raz-dwa znajdziemy się na wyższej lub niższej wysokości. Z uwagi na fakt, iż dużą część mapy zajmują tereny zalewowe, przy szybkim przemieszczaniu się wykorzystamy specjalną łódź, która poruszać się będzie zarówno w wodzie, jak i po lądzie. Nie zapomniano też o graczach wyglądających nowej pukawki. Oto bowiem w naszych arsenałach znajdzie się szybkostrzelna i zasilana śrutem strzelba O12, która sprawdzać ma się w średnim i krótkim dystansie. Jej sporym atutem będzie z pewnością duża pojemność magazynka, co da nam pewien margines błędu podczas nerwowej wymiany ognia.

A kiedy na własnej skórze będziemy mogli przekonać się, z czym się je nową mapę? Za nieco ponad dwa tygodnie, gdyż Deston ma zadebiutować na serwerach publicznych PUBG: Battleground 13 lipca. Wraz z areną pojawi się także nowa przepustka Survivor, która swoją tematyką nawiązywać będzie właśnie do nadchodzącego pola walki.