Eścik nadal walczy o play-offy

Liga niemiecka jest w tym sezonie wyrównana do granic możliwości. Pięć drużyn idzie ramię w ramię, rywalizując o pierwsze miejsce w lidze. Najostrzejsza walka będzie się natomiast toczyć o szóstą lokatę, czyli ostatnią zapewniającą awans do kolejnego etapu ligi. Godzina 21 przyniesie nam pierwsze starcie z udziałem Polaków. BIG (6-2) z Franciszkiem "Harpoonem" Gryszkiewiczem oraz Igorem "marlonem" Tomczykiem na dolnej alejce stoczy bitwę z WAVE Esports (2-6). Trzeba wprost powiedzieć o różnicy klas – bot w wykonaniu słabszej na papierze ekipy po prostu nie istnieje. Ma ona problem z utrzymaniem się podczas fazy linii. Rodzimy duet natomiast godnie reprezentuje nasz region u zachodnich sąsiadów. Przez niektórych komentatorów jest on określany najlepszą parą w rozgrywkach.

GamerLegion (2-6) zaliczyło fatalny początek sezonu, jednak wszystkie grzechy tej formacji zostaną zapomniane, jeśli druga połowa fazy grupowej będzie dostarczała znacznie lepsze wyniki. Aktualnie różnica między ósmą a szóstą lokatą wynosi tylko jeden punkt. Tomasz "Eścik" Skwarczyński po wybitnej wiośnie gra nieco gorszy sezon, jednak jeszcze nie wszystko stracone. Dzisiejszym przeciwnikiem jego formacji będzie Schalke 04 (6-2). Czy mistrzowie wiosennej odsłony Prime League będą w stanie mierzyć się z aktualnymi liderami Niemiec? Początek tego spotkania zaplanowany jest na godzinę 22:00.

Trudny terminarz we Włoszech

Liga włoska niespodziewanie się wyrównała. Aktualnie mamy tam cztery drużyny, które są na prowadzeniu pod względem liczby zwycięstw. Pierwsze starcie z udziałem naszego rodaka zobaczymy o godzinie 19. Wtedy też Samsung Morning Stars (3-3) z Kacprem "Czypsym" Zaparuchą w roli wspierającego zawalczy z aNc Outplayed (4-2). Obie ekipy zaliczyły praktycznie całkowitą przebudowę składów i na ten moment prezentują się przyzwoicie. Napięta sytuacja w lidze oznacza jednak, że na tych zespołach będzie ciążyć znacznie większa presja. Zobaczymy, kto się dzisiaj pod nią ugnie. Outplayed jest delikatnym faworytem ze względu na zawodników, jakich posiadają w swoich szeregach.

Karol "xeonerr" Kowalski okupuje aktualnie ostatnie miejsce w PG Nationals w barwach GGEesports (1-5). Niestety dzisiejsza bitwa będzie jedną z trudniejszych. Macko Esports (4-2) przyzwyczaiło nas do topowych lokat, od początku swojego powstania reprezentując Włochy na każdej edycji European Masters. Nasz rodak zdecydowanie może czuć się zagrożony w tej potyczce – pozostaje pytanie, czy będzie w stanie nawiązać jakąkolwiek walkę, Przekonamy się o tym o godzinie 22.

Ważna batalia Brunessa w Grecji

Rozpoczyna się kolejny dzień zmagań w GLL. Michał "WillTheScout" Hałacz reprezentujący Gamespace MCE (2-7) w końcu mierzy się z godnym rywalem. Team Refuse (2-7) prezentuje się na takim samym poziomie, co drużyna polskiego zawodnika. Wygrana tego pojedynku w przyszłości może być powodem ominięcia baraży o utrzymanie. Spotkanie to zaplanowane jest na godzinę 18:00.

Zaraz po tej bitwie Zerolag Esports (1-8) z Łukaszem "Nasutem" Nasutowiczem stoczy potyczkę z Team Phantasma (4-5). Raczej dla nikogo nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że szans naszego rodaka na wygranie meczu są po prostu niskie. Prawdopodobnie wraz z kolegami już pogodził się z perspektywą walki o utrzymanie miejsca w lidze.

Anorthosis Famagusta Esports (7-2) jest aktualnie drugą siłą w całej Grecji. Kacper "Daglas" Dagiel pokazuje się z gry na grę coraz lepiej i być może okaże się talentem, o którego Ultraliga będzie się biła w kolejnym roku. Hive Athens EC (5-4) jest natomiast ekipą, która desperacko stara się dogonić czołówkę, podczas gdy jego dzisiejszy rywal zażarcie walczy o fotel lidera. Ta bitwa dwóch ambitnych zespołów rozpocznie się o godzinie 22.

Ostateczna batalia rozegra się tuż po meczu pomiędzy ANO i HIVE. WLGaming Esports (8-1) z Bruno "Brunessem" Freundem ma aktualnie tylko jednego rywala. Olympiacos Alimou (8-1) ostatnio przegrało bezpośrednie starcie z tą drużyną. Tym razem mają szansę na zemstę, która może okazać się słodka. Wynik tego starcia gigantów może sporo namieszać w naszym podejściu do tego regionu.

Zmagania Polaków możecie śledzić poprzez oficjalne kanały lig: GLL (Grecja)PG Nationals (Włochy) oraz Prime League (Niemcy).