Misfits Gaming
Misfits 1:0 Team BDS
Irrelevant
Ornn
Agresivoo
Gangplank
Shlatan
Wukong
Cinkrof
Volibear
Vetheo
Corki
NUCLEARINT
Ahri
Neon
Kai'Sa
xMatty
Ezreal
Mersa
Nautilus
Erdote
Karma

Misfits byli bardzo aktywni w początkowych minutach. Najpierw Shlatan udał się na dolną linię jeszcze na drugim poziomie doświadczenia, pomagając swojemu marksmanowi przelać pierwszą krew, a wkrótce po upływie piątej minuty Króliki skierowały się na smoka... którego nie udało się wykończyć i ostatecznie padł on łupem BDS. Kilka minut później sytuacja powtórzyła się już przy Heroldzie, kiedy to z życiem pożegnał się Cinkrof, ale samą bestię zgarnęła jego ekipa. Mimo to Matúš "Neon" Jakubčík był wyraźnie na prowadzeniu względem swojego vis-à-vis, mając w sakiewce blisko 1500 złota więcej. Nawet mimo zniszczenia pierwszej wieży przez BDS z pomocą wcześniej zdobytego Herolda przewaga w funduszach była po stronie MSF, a jej lwia część ulokowana była właśnie u strzelca Królików.

Wysunięcie się na prowadzenie w smokach również nie znaczyła wiele, bo w tym samym czasie Misfits miało już na celowniku wrogie struktury. Dzięki drugiemu Heroldowi udało się obrócić w pył obie wieże na midzie, co dało Królikom znacznie większe pole do manewru. W 22. minucie rozegrała się krwawa walka drużynowa o czwartego smoka w grze i choć BDS zgarnęło bestię, docierając do punktu duszowego, to wkrótce po tym z życiem pożegnała się czwórka podopiecznych Fabiana "Grabbza" Lehmanna. To oznaczało też Barona dla Misfits i od tego momentu oglądaliśmy powolne duszenie graczy BDS. W 27. minucie po śmierci Roberta "Erdote" Nowaka BDS straciło inhibitor na midzie, a niewiele ponad dwie minuty później rozgorzała bitwa o drugiego Nashora, która zakończyła się kompletną anihilacją BDS i jeszcze nim na zegarze wybiło pół godziny, Misfits postawiło kropkę nad i.

W kolejnym meczu Team Vitality podejmie SK Gaming, a wkrótce po tym Rogue Adriana "Trymbiego" Trybusa sprawdzi formę prowadzącego w tabeli EXCEL ESPORTS. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących letniego splitu LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej: