Marka KFC ponownie organizuje ciekawe aktywności dla fanów cyfrowej rywalizacji. Najbliższe tygodnie będą gratką dla wszystkich fanów uniwersum League of Legends. Na przełomie sierpnia i września zorganizowane zostaną turnieje w Ligę Legend oraz Teamfight Tactics, zaś najlepsi zawodnicy z obydwóch dyscyplin zmierzą się z karciance Legends of Runeterra. Łączna pula nagród wszystkich turniejów wynosi 15 000 złotych i zostanie równo rozdysponowana na każdą z gier. Zapisy do zawodów prowadzone będą na stronie gameonkfc.pl.

Pierwsze na tapet zostanie wzięte League of Legends. Zawody zostaną przeprowadzone na Howling Abyss, czyli uczestnicy będą walczyć w pojedynkach "jeden na jednego" w systemie Blind Pick z możliwością wykluczenia dwóch bohaterów. Organizatorzy przewidują transmisję z finałów kwalifikacji oraz wielkiego finału serii.

Harmonogram rozgrywek League of Legends:

  • pierwsza tura kwalifikacji: 2-3 sierpnia (transmisja twitch.tv/nervarien)
  • druga tura kwalifikacji: 8-9 sierpnia (transmisja twitch.tv/kubon_)
  • trzecia tura kwalifikacji: 14-15 sierpnia (transmisja twitch.tv/kubon_)
  • czwarta tura kwalifikacji: 23-24 sierpnia (transmisja twitch.tv/nervarien)
  • finały: 29 sierpnia (transmisja twitch.tv/nervarien)

W kwietniu wystartują rozgrywki Teamfight Tactics, w których również przewidywane są cztery rundy eliminacyjne. W każdej z nich weźmie udział 256 graczy, a wyłoniona dwójka awansuje do finałów. Rozgrywki komentowane będą przez Cezarego "BlackFireIce" Cholewskiego oraz Macieja "Kezman" Gramackiego.

Harmonogram rozgrywek Teamfight Tactics:

  • pierwsza tura kwalifikacji: 15-16 września (transmisja twitch.tv/blackfireice)
  • druga tura kwalifikacji: 19-20 września (transmisja twitch.tv/kezman22)
  • trzecia tura kwalifikacji: 22-23 września (transmisja twitch.tv/kezman22)
  • czwarta tura kwalifikacji: 26-27 września (transmisja twitch.tv/blackfireice)
  • finały: 30 września (transmisja twitch.tv/blackfireice)

Najlepsi gracze z obydwóch dziedzin zmierzą się 5 października w finałowym pojedynku w Legends of Runeterra. Finałowa czwórka będzie walczyć o pulę nagród w wysokości 5 000 złotych. Trzeci tytuł zakończy tytułowy Triathlon.

Marka KFC lubi angażować społeczność esportową, o czym mogą świadczyć aktywności w ubiegłych latach. Restauracja kilkukrotnie oferowała specjalną pozycję dla graczy nazwaną "kubełek gamera 1337", a nazwa odnosiła się do miksu 1 nóżki, 3 stripsów, potrójnych frytek i 7 hot wingsów. Trzykrotnie odbyła się akcja "KFC na mapach", która nagrodzona została srebrną statuetką MIXX AWARDS. Wydarzenie Triathlon powered by KFC jest jedną z wielu aktywności marki KFC w branży gamingowo-esportowej.

Źródło: informacja prasowa