Biało-Czerwoni na start!

W stolicy Danii biało-czerwonych barw bronić będą Damian "Damie" Augustyniak, Kacper „Furman” Furmanek oraz Bartosz „bejott” Jakubowski. Ten pierwszy miał już okazję zaprezentować się przed kibicami podczas mistrzostw świata, gdyż wziął udział w turnieju indywidualnym. Niemniej nie przyniósł on stamtąd zbyt dobrych wspomnień, bo chociaż jako triumfator ePremier League zaliczany był do szerokiego grona faworytów, to ostatecznie odpadł już w fazie grupowej. – Nie mogłem się dostosować do gameplayu i po prostu było widać, że nie zasługuję na nic więcej. Mam tydzień na odzyskanie sił i wracamy pod koniec lipca na eNations. Mam tylko nadzieję, że nie zobaczę znowu 1-5mb upload na konsoli i FIFA coś z tym zrobi – pisał Augustyniak już po odpadnięciu z FIFAe World Cup.

Tym bardziej więc FIFAe Nations Cup będzie mieć dla niego spore znaczenie. Ale i Furman oraz bejott mają swoje powody, by wznieść się na wyżyny, wszak w związku z rozwiązaniem Wisły All iN! Games Kraków obaj znajdują się obecnie na bezrobociu i dobry występ w Kopenhadze mógłby im pomóc w znalezieniu pracodawców. A wszystko zacznie się od zmagań grupowych 2v2, które trwać będą kolejne dwa dni. W tym czasie Biało-Czerwoni rozegrają w sumie dziesięć spotkań, mierząc się m.in. z Manuelem "Bachoore" Bachoore i jego Holandią czy też reprezentacją Włoch z Francesco "Obrunem" Pio Tagliafierro w składzie. Ponadto Polska o jeden z czterech biletów do play-offów powalczy również z Marokiem, Indiami oraz Meksykiem.

Harmonogram spotkań fazy grupowej z udziałem Polaków:

27 lipca
18:05 Polska vs Maroko BO1
18:30 Polska vs Włochy BO1
18:55 Polska vs Indie BO1
19:40 Polska vs Holandia BO1
20:05 Polska vs Meksyk BO1
 28 lipca
18:05 Polska vs Maroko BO1
18:30 Polska vs Włochy BO1
18:55 Polska vs Indie BO1
19:40 Polska vs Holandia BO1
20:05 Polska vs Meksyk BO1

Mecze Polaków wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV, HBB TV oraz na kanałach TVP Sport na YouTube i Twitchu, a także fanpage'u TVP ESPORT. Za komentarz odpowiedzialni będą Krzysztof "Mr.Cogito" Lenarczyk, Korneliusz "N3jxiom" Rzeźwicki oraz Jakub Pobożniak. FIFAe Nations Cup 2022 potrwa do 30 lipca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 400 tysięcy dolarów.