Nowe tryby

11 sierpnia rozpocznie się nowy event w Warzone o nazwie Titanium Trials: Endurance. W trakcie jego trwania gracze będą mogli zdobywać różnorakie nagrody, w tym kamuflaże do broni, tokeny na podwójne doświadczenie czy wizytówki. Natomiast już dziś Raven Software wprowadziło tryb Rebirth of the Dead, czyli klasyczne Zombie Royale na mapie Rebirth Island.

Nowinki w wyposażeniu i nie tylko

W grze pojawiły się przenośne balony. Ich działanie jest identyczne do tych obiektów, które stoją w wyznaczonych miejscach mapy, lecz, jak nazwa wskazuje, gracze będą mogli trzymać je w ekwipunku i się z nimi przemieszczać. Dodatkowo na Calderę powróciły Bombowce, które są odpowiedzią na dodane z powrotem w sezonie trzecim Myśliwce. Natomiast na Fortunes Keep pojawił się nowy in-game event, podczas którego zombie powstają z ziemi. Raven Software w Sezonie Czwartym: Reloaded dodało też nowy karabin, Vargo-S. Jak wskazuje opis, jest to celna i szybkostrzelna broń, posiadająca w zamian niewielkie obrażenia. Ma specjalizować się w walkach na długim dystansie.

Balans broni

Jak co patch, zmianom uległ balans broni w Warzone. Tym razem oberwały m.in. dominujące rozgrywkę BAR, NZ-41, KG M40, H4 Blixen i Marco 5. Wzmocnienia dotknęły natomiast wielu starszych broni, np. CR-56 AMAXA, Kilo 141 i Kriga 6. Zmiany te jednak są niewielkie i raczej nie spowodują powrotu tych karabinów do czasów świetności. Twórcy nieznacznie zwiększyli też obrażenia niektórych strzelb.

W grze pojawiło się także pełno modyfikacji usprawniających rozgrywkę oraz bugfixów. Aktualizacja waży 4,6 GB dla konsol PlayStation, 4,5 GB dla Xboxów i 5,8 GB lub 6,6 GB dla graczy korzystających z komputerów (tutaj rozmiar zależny jest od tego, czy zainstalowane jest CoD: Modern Warfare).