Polacy z trudnymi rywalami

W akcji zobaczymy m.in. Patryka "starxo" Kopczyńskiego, którego Acend pod koniec ubiegłego roku zapisało się w historii i jako pierwsze sięgnęło po tytuł najlepszej ekipy globu. Dziś jednak wielu już o tym nie pamięta, bo starxo i spółka przez cały sezon 2022 borykali się z ogromnymi problemami, które miały swoje konsekwencje. Jedną z nich jest fakt, że fioletowi nadal nie mogą być pewni, czy w ogóle będą mieli szansę, by bronić światowy czempionat. Przybliżyć ich do tego może ewentualny triumf nad M3 Champions, z którymi gracze Acend zmierzą się na inaugurację eliminacji ostatniej szansy. Co ciekawe, to właśnie M3, wtedy jeszcze jako Gambit Esports, było rywalem zespołu Kopczyńskiego w wielkim finale VALORANT Champions 2021. Czy i tym razem drużyna naszego rodaka będzie górą? Trudno powiedzieć, bo na ten moment nie wiemy nawet, kto w międzynarodowej formacji przejmie fotel zwolniony niedawno przez Aleksandra "zeeka" Zygmunta.

Do tej samej części drabinki eliminacyjnej trafiło również OG LDN UTD, którego barw broni Michał "MOLSI" Łącki. Znany ze sceny Counter-Strike'a zawodnik oraz jego koledzy do ostatnich chwil musieli drżeć o to, czy załapią się do grona uczestników turnieju ostatniej szansy, ale na ostatniej prostej udało im się o pięć punktów rankingowych wyprzedzić BIG. Na tym jednak dobre informacje się kończą, bo podopieczni Salaha "Salaha" Barakata jako zespół najniżej notowani trafili w pierwszej rundzie zmagań na przeciwnika teoretycznie notowanego najwyżej. Ów przeciwnikiem będzie G2 Esports, czyli organizacja, która w pierwszych miesiącach funkcjonowania profesjonalnych rozgrywek VALORANTA w Europie całkowicie je zdominowała. Niemniej potem wraz z pojawieniem się kolejnych rywali pozycja G2 słabła i dziś Samuraje nikogo już nie przerażają. Tym bardziej że kolejne kadrowe roszady jak dotychczas nie przyniosły oczekiwanego przełamania. Można więc oczekiwać, że to nie na ekipie MOLSIEGO spoczywać będzie cała presja.

Pary 1. rundy VALORANT Champions Tour Last Chance Qualifier:

vs vs
G2 Esports OG LDN UTD Team Liquid BBL Esports
vs vs
M3 Champions Acend Guild Esports Natus Vincere

VALORANT Champions Tour Last Chance Qualifier odbędzie się między 7 a 14 sierpnia. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 50 tysięcy euro, aczkolwiek to nie pieniądze będą w tym wypadku najważniejsze. O wiele bardziej istotny będzie bilet na VALORANT Champions 2022, który zgarnie triumfator eliminacji ostatniej szansy.