Faworyci pokonani!

Jest to o tyle ważne, że w ćwierćfinale mistrzostw świata podopieczni Jarosława „RDK” Radzia mierzyli się z jednymi z faworytów turnieju, czyli Portugalczykami. Zresztą już w pierwszym meczu było wyraźnie widać, że gracze z Półwyspu Iberyjskiego weszli na serwer po pełną pulę punktów i przez większą część spotkania to oni nacierali na bramkę Polaków. Długo jednak nie udawało im się zamienić tego w gola i dopiero w 83. minucie zanotowali trafienie na wagę zwycięstwa, a jego autorem był Alphonso Davies. Wówczas sytuacja naszych rodaków mocno się skomplikowała, ale nie zamierzali oni tak łatwo się poddać.

Zamiast tego do drugiego pojedynku przystąpili oni z nowym zapasem sił i już w ósmej minucie wyrównali stan starcia dzięki bramce Ronaldo. Ale to nie był jeszcze koniec, bo na osiemnaście minut przed końcem Biało-Czerwoni skontrowali rywali i po przepięknym uderzeniu Luísa Nazário de Limy podwyższyli swoje prowadzenie! Wówczas Portugalczycy postawili wszystko na jedną kartę, bo Diogo "tuga810" Pombo opuścił swoje stanowisko, a zastąpił go Diogo "Diogo" Mendes. Nic to już jednak nie zmieniło, bo kolejne gole nie padły, co oznaczało, że sensacja stała się faktem! A nasi rodacy eksplodowali okrzykiem w pełni zrozumiałej radości.

Komplet wyników ćwierćfinału FIFAe Nations Cup:

29 lipca
16:05 Dania 2:5
(1:1, 1:4)
Włochy BO2
17:10 Brazylia 2:1
(0:0, 2:1)
Francja BO2
18:15 Argentyna 0:1
(0:0, 0:1)
Szwecja BO2
19:20 Portugalia 1:2
(1:0, 0:2)
Polska BO2

Przed Polakami ostatnia prosta

Teraz Damian „Damie” Augustyniak, Kacper „Furman” Furmanek oraz Bartosz „bejott” Jakubowski muszą zregenerować siły, bo już jutro czeka ich ostatni dzień zmagań. Ten rozpoczną od półfinałowego pojedynku ze Szwedami, w których składzie znajduje się m.in. Olle "Ollelito" Arbin z Ninjas in Pyjamas, czyli półfinalista niedawnego FIFAe Club World Cup 2022. Ponownie więc, tak jak przy okazji starcia z Portugalią, Biało-Czerwoni uważani będą za underdogów, chociaż wydaje się, iż udowodnili już, że w żadnych okolicznościach nie należy ich lekceważyć. Tak czy inaczej, drugą parę tworzą zaś Włosi i Brazylijczycy, co tylko pokazuje, że w grze pozostali już najlepsi z najlepszych.

Sobotni harmonogram FIFAe Nations Cup:

30 lipca
13:15 Włochy vs Brazylia BO2
14:20 Szwecja vs Polska BO2
17:00 wielki finał BO2

Mecze Polaków wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV, HBB TV oraz na kanałach TVP Sport na YouTube i Twitchu, a także fanpage'u TVP ESPORT. Za komentarz odpowiedzialni będą Krzysztof "Mr.Cogito" Lenarczyk, Korneliusz "N3jxiom" Rzeźwicki oraz Jakub Pobożniak. FIFAe Nations Cup 2022 potrwa do 30 lipca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 400 tysięcy dolarów.