TENSTAR potyka się, Tytani wytrzymali presję

Ta bowiem przegrała mecz decydujący o tym, kto zajmie pierwszą lokatę w zbiorze A. TENSTAR wczoraj zaprezentowało się świetnie, ale dzisiaj mierzyło się już z zupełnie inną bestią. Case Esports było ewidentnie w lepszej dyspozycji strzeleckiej. Michał "Buld" Sokal wraz z kolegami mieli dobre pomysły na grę, ale zabrakło precyzji w ich egzekucji. Było to już widać na Bindzie, gdzie hiszpańska ekipa wygrała 13:2. TENSTAR udało się moralnie podnieść z tej porażki i zagrać nieco lepiej na Haven. Druga mapa też padła jednak łupem rywala i w ten sposób zapewnił sobie on awans do następnej fazy.

Następnie mogliśmy oglądać pierwszy mecz w grupie B. Tam Team Falcons podejmował Angry Titans. Seria rozpoczęła się na Haven, gdzie dość pewnie wygrały Sokoły. Bind był już bardziej wyrównany, a Tytani nie dali szans przeciwnikom po stronie obrońców. W decydującym starciu na Breeze wspomnianym już reprezentantom regionu DACH udało się wyjść na prowadzenie po zmianie stron. To był kluczowy moment dla przebiegu całej serii, ponieważ Team Falcons nie zdołał już odrobić deficytu i poniósł porażkę w tym meczu.

Wyniki dzisiejszych spotkań w VRL Finals:

29 lipca
16:00 Case Esports 2:0 TENSTAR Bind 13:2
Haven 13:8
19:00 Team Falcons Falcons Esports 1:2 Angry Titans Haven 13:5
Bind 8:13
Breeze 9:13

VRL Finals powraca już jutro o godzinie 16:00. Wówczas EXCEL Esports podejmie Team Vitality, a zwycięzca tego meczu zagra z TENSTAR. Potem przeniesiemy się do grupy B, gdzie FUT Esports zmierzy się z Team Falcons. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na Twitchu oraz YouTube.