Polska mistrzem świata?

Nie da się ukryć, że Damian „Damie” Augustyniak, Kacper „Furman” Furmanek oraz Bartosz „bejott” Jakubowski z pewnością czują ogromną pewność siebie, ale nie może być inaczej. Wszak wczoraj nasi rodacy rozprawili się z faworyzowaną Portugalią, jednocześnie dobitnie manifestując swoje ambicje. I dobrze się składa, bo w półfinale rywalem Polaków będą Szwedzi, równie mocni, jak Portugalczycy. Trzon tego zespołu stanowią dwaj reprezentanci Mkers, Oliver "OliBoli7" Uttgren oraz Mattias "OpTolle" Tolinsson, których wspiera Olle "Ollelito" Arbin z Ninjas in Pyjamas. Wcześniej trio to rozprawiło się zarówno z Holendrami, jak i Argentyńczykami, nie będzie więc przesadą stwierdzenie, iż na papierze to oni mają większe szanse na korzystne sobotnie rozstrzygnięcie. Ale Polska już udowadniała, że uwielbia atakować z pozycji underdoga.

Nieco wcześniej odbędzie się zaś pierwszy półfinał, a w tym naprzeciwko siebie staną Włochy oraz Brazylia. I bez wątpienia pojedynek ten można określić mianem przedwczesnego finału, bo przecież mierzyć się ze sobą będą czołowi zawodnicy z Europy oraz Ameryki Południowej. Będzie to również starcie dwóch jedynek regionalnych rankingów FIFA.gg, czyli Francesco "Obruna2002" Pio Tagliafierro z Exeed oraz Paulo "PHzina" Henrique z R10 Teamu, których wspomagać będą odpowiednio Danilo "Danipitbull" Pinto oraz Klinger "Klinger" Correa. Można nawet zaryzykować stwierdzenia, że ta drużyna narodowa, która wygra to spotkanie, w zaplanowanym na godzinę 17:00 wielkim finale będzie faworytem. I to niezależnie od tego, czy przyjdzie jej grać ze Szwecją, czy też z Polską.

Sobotni harmonogram FIFAe Nations Cup:

30 lipca
13:15 Włochy vs Brazylia BO2
14:20 Szwecja vs Polska BO2
17:00 wielki finał BO2

Mecze Polaków wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV, HBB TV oraz na kanałach TVP Sport na YouTube i Twitchu, a także fanpage'u TVP ESPORT. Za komentarz odpowiedzialni będą Krzysztof "Mr.Cogito" Lenarczyk, Korneliusz "N3jxiom" Rzeźwicki oraz Jakub Pobożniak. FIFAe Nations Cup 2022 potrwa do 30 lipca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 400 tysięcy dolarów.