Najbardziej legendarna rywalizacja w historii Niemiec

Na przestrzeni lat liga niemiecka dostarczyła nam naprawdę wiele ciekawych historii. Aż cztery drużyny w historii tamtejszych rozgrywek doszły przynajmniej do półfinału European Masters, a wśród nich są dwie, które dzisiaj stoczą ze sobą bitwę. MOUZ jest jedną z najstarszych niemieckich organizacji, Powstało w 2012 roku jeszcze jako mousesports i od tego czasu jest gwarantem jakości – chociaż ten rok może być jednym z najgorszych. Od 2019 roku przynajmniej raz podopieczni tego klubu pokazywali się na EUM, natomiast obecny skład wygląda po prostu słabo.

BIG z kolei tworzy składy, które podbijają Europę lub są szybko zapominane. Trzykrotnie drużyna ta walczyła o tytuł mistrza Europy w ligach regionalnych i za każdym razem dochodziła przynajmniej do play-offów. BIG jest również jednym z siedmiu zespołów, które wygrały cały turniej. Miało to miejsce w 2019 podczas letniej edycji. Tamten rok również stał pod znakiem rywalizacji tych dwóch ekip, jednak BIG dwukrotnie zdominowało całą ligę.

Starcie talentu na dolnej alei

Kończymy wątek historyczny – pora przejść do teraźniejszości. Aktualne wersje tych ekip różnią się diametralnie od swoich poprzednich wcieleń. Aktualne MOUZ jest cieniem samego siebie i do tego podejdzie z przegranej pozycji. Podczas fazy zasadniczej skład ten nie pokazywał niczego ciekawego. Zmiana leśnika także niewiele im dała na dłuższą metę. Podczas wiosny Myszy przynajmniej próbowały grać agresywne, jednak po wymianie Linasa "Lyncasa" Nauncikasa drużyna zatraciła swój charakter.

BIG to zupełnie inna historia, a jednocześnie znacznie ciekawsza. Wiosna była przeciętna w wykonaniu tej drużyny – skład, który miał przedłużyć passę zwycięstw, zajął zaledwie czwarte miejsce w play-offach. Po wymuszonych zmianach zdecydowano się na przygarnięcie duetu z Teamu ESCA Gaming.  Franciszek "Harpoon" Gryszkiewicz oraz Igor "marlon" Tomczyk naprawdę świetnie się zgrali z drużyną. Na ten moment są drugim lub trzecim duetem w całej lidze. BIG słynie ze swojej agresywnej gry, a zawodnicy potrafią uzyskać tempo właściwie z niczego. Zdarzają im się jednak czasem spore potknięcia w środkowym etapie gry. Gra w deficycie również nie jest ich najmocniejszych atutem. Podchodząc do starcia z MOUZ są zdecydowanym faworytem, jednak gdy trafią na bardziej aktywną drużynę we wczesnym etapie gry, mogą mieć problem.

Dzisiejsze mecze w lidze niemieckiej:

Wtorek, 2 Sierpnia
18:00 MOUZ vs BIG BO5

Transmisja z dzisiejszego meczu będzie dostępna na oficjalnym kanale Prime League.