Reprezentant Brazylii królem wzgórza?

Teraz zaś Brazylijczyk sam pojawi się na serwerze, ale bynajmniej nie w CS:GO. Zamiast tego weźmie on udział w specjalnym wydarzeniu Deston Rise, które odbędzie się w ramach gry PUBG: Battlegrounds. Ów event będzie miał związek z niedawną premierą nowej mapy, która nosi nazwę właśnie Deston. I to tam Neymar oraz jego drużyna złożona z regionalnych influencerów i partnerów PUBG z Ameryki Łacińskiej walczyć będzie w ramach swoistego King of the Hill. Wszystko dlatego, że ekipa zawodnika PSG będzie mogła poruszać się jedynie w obrębie regionu Lodge. Jeżeli jednak reprezentant Brazylii, który obecny będzie w studiu transmisji, jeszcze przed startem spotkania trafi piłką we wskazane cele, to jego zespół otrzyma możliwość wyboru dodatkowej broni. Z drugiej strony 56 oponentów Teamu Neymar będzie mogło używać jedynie broni do walki wręcz, kusz oraz pistoletów. Co ważne, jeżeli Brazylijczyk i jego koledzy obronią obszar Lodge, to na ekranie oficjalnej transmisji ukaże się kod pakietu skrzynki archiwisty, z którego będzie mogło skorzystać 50 pierwszych osób. Jeżeli zaś to rywale będą górą, to wszyscy członkowie zwycięskiej ekipy otrzymają po 10 000 G-Coinów.

Klasyczne battle royale i nagrody

Ale to nie wszystko, bo potem odbędzie się także spotkanie z klasycznymi zasadami battle royale. Tam ponownie czekać nas będzie walka pomiędzy ośmioosobowymi zespołami, aczkolwiek jest pewien haczyk. Otóż wszyscy gracze korzystać będą mogli jedynie z wyposażenia poziomu pierwszego. Wyjątkiem jest tutaj Neymar, bo akurat jemu udostępnione zostaną przedmioty poziomu 3, a także defibrylator! Dodatkowo skrzydłowy z Paryża ponownie jeszcze przed pierwszym gongiem spróbuje trafić piłką w cel i jeżeli tego dokona, to zadecyduje, z jakiej broni korzystać będą inni partnerzy PUBG. Tak czy inaczej, członkowie drużyny, która jako ostatnia pozostanie na polu gry, otrzymają po 10 000 G-Coinów. Dodatkowo na oficjalnej transmisji ponownie pojawi się kod pakietu skrzynki archiwisty – ponownie też z ograniczoną liczbą wykorzystań.

Wydarzenie Deston Rise odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 17:30 polskiego czasu. Oficjalna transmisja prowadzona będzie pod tym adresem i to właśnie tam będzie można zdobywać nagrody. Ponadto jednak mecze na swoim kanale streamować będzie również sam Neymar oraz wszyscy partnerzy PUBG. Na koniec warto też wspomnieć, że jeżeli przez 15 minut będziemy oglądać stream dowolnego z partnerów biorących udział w evencie (lub też oficjalną transmisję), to w nagrodę otrzymamy emotkę "Ukłon Kung Fu".