Seria wyścigowa Forza jako oficjalny partner zawodów Extreme E stworzyła najbardziej autentyczną, oddającą rzeczywistość oraz wszechstronną grę wyścigową z serii Horizon. Jednym z samochodów dostępnych w niej do ścigania się jest model CUPRA Tavascan XE, występujący w pełnej wersji kolorystycznej.

Współpraca Extreme E i twórców gry Forza Horizon 5 umożliwia naszym fanom zanurzenie się w innowacyjnym, całkowicie elektrycznym świecie marki CUPRA. Ta współpraca stanowi kolejny krok, w którym świat wirtualny i rzeczywisty łączą się i gdzie wszyscy mogą poczuć zarówno adrenalinę, jak i inne emocje związane z udziałem w zawodach Extreme E – stwierdza Antonino Labate, Globalny Dyrektor ds. Strategii, Rozwoju Biznesu i Operacji w CUPRA.

Całkowicie nowe doświadczenie marki

W grze Forza Horizon 5 nowi i dotychczasowi gracze będą mogli sprawdzić, jakie możliwości skrywa w sobie elektryczny pojazd terenowy CUPRA Tavascan XE zyskując możliwość rywalizacji w nowych wydarzeniach i wyzwaniach. Dzięki odblokowaniu unikalnych wariantów gry będą mieli szansę zdobyć gadżety Extreme E.

Wirtualny świat to szybko rozwijająca się przestrzeń. Marki mogą w niej organizować wyjątkowe wydarzenia i tworzyć doświadczenia tak, by potem dzielić się nimi z innymi. Wcześniej były one dostępne tylko dla nielicznych. Teraz możemy się nimi dzielić i wykraczać poza to, co przemysł motoryzacyjny kiedykolwiek był w stanie zaoferować – przyznaje Antonino Labate.

Gra Forza Horizon 5 jest dostępna na konsole Xbox Series X|S, Xbox One, Windows 10, Steam, Xbox Game Pass oraz przez Xbox Cloud Gaming.

Źródło: informacja prasowa