Dwóch Polaków w grze o awans!

I z perspektywy polskiego kibica będą one szalenie istotne, bo przecież o jedną przepustkę na VALORANT Champions 2022 walczyć będzie m.in. Acend. Ubiegłoroczni mistrzowie świata mają za sobą rozczarowujący sezon, za który zresztą zapłacił m.in. Aleksander "zeek" Zygmunt. Polak wylądował bowiem na ławce rezerwowych, zaś jego miejsce zajął pozyskany z Teamu Liquid Travis "L1NK" Mendoza. I to właśnie Brytyjczyk ma być brakującym elementem składu, ale czy faktycznie nim będzie? Częściowo odpowiedź na to pytanie poznamy już dziś, bo to właśnie wtedy zespół, którego częścią nadal jest drugi z naszych rodaków, Patryk "starxo" Kopczyński, mierzyć się będzie z M3 Champions. Co ciekawe, obie ekipy mierzyły się ze sobą w finale światowych mistrzostw 2021, a teraz wiemy już, że przynajmniej jednego z nich w tym roku na najważniejszym turnieju zabraknie. A wynik niedzielnego starcia będzie o tyle istotny, że w przypadku jednego ze składów oznaczać będzie wyczerpanie marginesu błędu.

Nie jest jednak powiedziane, że triumfator potyczki pomiędzy M3C a Acend będzie mieć łatwą drogę do awansu, bo na ten liczy wiele innych mocnych zespołów. Wszak w stawce mamy m.in. G2 Esports, które usilnie stara się powrócić do swoich najlepszych czasów, gdy dominowało w europejskim VALORANCIE. Pierwszą przeszkodą na drodze Samurajów będzie OG LDN UTD, czyli drużyna Michała "MOLSIEGO" Łąckiego, która rzutem na taśmę dostała się na VCT Last Chance Qualifier kosztem BIG. Jutro zaś na serwerze zameldują się inni przedstawiciele starokontynentalnej czołówki, czyli Team Liquid oraz Guild Esports. Obie formacje mają prawo, by czuć się kandydatami do gry na VALORANT Champions – wszak TL w ubiegłym roku finiszowało w czołowej czwórce mistrzostw, zaś Guild niedawno zaliczyło w końcu lanowy debiut, prezentując się z ciekawej strony podczas VALORANT Masters Copenhagen 2022. Teraz ekipy te w pierwszej rundzie zmagań podejmą odpowiednio BBL Esports oraz Natus Vincere.

Harmonogram VCT Last Chance Qualifier:

7 sierpnia
16:00 G2 Esports vs OG LDN UTD BO3
19:00 M3 Champions vs Acend BO3
8 sierpnia
16:00 Team Liquid vs BBL Esports BO3
19:00 Guild Esports vs Natus Vincere BO3
9 sierpnia
16:00 1. runda drabinki przegranych BO3
19:00 1. runda drabinki przegranych BO3
10 sierpnia
16:00 półfinał drabinki wygranych BO3
19:00 półfinał drabinki wygranych BO3
11 sierpnia
16:00 2. runda drabinki przegranych BO3
19:00 2. runda drabinki przegranych BO3
13 sierpnia
14:00 finał drabinki wygranych BO3
17:00 3. runda drabinki przegranych BO3
20:00 finał drabinki przegranych BO3
14 sierpnia
16:00 wielki finał BO5

VALORANT Champions Tour Last Chance Qualifier odbędzie się między 7 a 14 sierpnia. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 50 tysięcy euro, aczkolwiek to nie pieniądze będą w tym wypadku najważniejsze. O wiele bardziej istotny będzie bilet na VALORANT Champions 2022, który zgarnie triumfator eliminacji ostatniej szansy.