Polacy przed trudnym zadaniem

Prime League ma już dwóch reprezentantów na European Masters, a dzisiaj poznamy kolejnego. Dla BIG wygranie tutaj jest planem minimum – organizacja ta przyzwyczaiła się do dominacji w Niemczech i będzie chciała udowodnić, że nowe podejście do składu się opłacało. W poprzednim roku hegemonia za naszą wschodnią granicą się udała, teraz natomiast odbudowuje się na nowo.

Ostatnia seria z MOUZ nieco podkreśliła słabości BIG. Mimo lepszego składu na papierze formacja polskiego duetu miała problemy we wczesnych etapach poszczególnych starć. Do tego stopnia, że prawie przegrała całą serię, jednak dzięki doskonałej dyspozycji Franciszka 'Harpoona" Gryszkiewicza w ostatniej grze byli w stanie wyjść z tego pojedynku zwycięsko. Aktualnie najmocniejszym ogniwem drużyny zdecydowanie jest Dirk "ZaZee" Mallner, który zalicza stabilne występy właściwie w każdej grze. Warto przypomnieć, że ten zawodnik już raz wygrał European Masters w 2019 roku podczas letniej edycji. Rodzimy duet ostatnio prezentuje się nieco gorzej na linii i przeciwnicy byli w stanie go przycisnąć. Podczas nadchodzącej serii Harpoon oraz Igor "marlon" Tomczyk są z kolei naprawdę faworyzowani, ponieważ ich przeciwnicy wyglądali zwyczajnie gorzej na linii przez większość fazy zasadniczej.

Schalke natomiast zdecydowało się na zmiany względem wiosennego splitu, dzięki czemu drużyna stała się znacznie bardziej elastyczna. Lennart "Jaeger" Warkus gra aktualnie większością postaci obecnych w mecie, w tym np. Fiorą, gdy drużyna potrzebuje kogoś na bocznej alei. Nie ma problemów również z rolą zadaniowca, co pokazał chociażby w serii na Eintracht. Spotkanie to również sprowadziło się do pięciu gier, jednak całościowy przebieg był dość intrygujący. Schalke samo sobie przegrało pierwszą mapę, nie respektując rotacji przeciwnika oraz gubiąc się na swoich, co może być olbrzymim sygnałem alarmującym. Największym bohaterem tej ekipy i jej głównym motorem napędowym jest Nicolas "Decay" Gawron. Jego Ahri jest obłędna, w siedmiu grach zdołał osiągnąć nią KDA 21,4, co jest niesamowitym wynikiem. Drugim ikonicznym wyborem w jego rękach jest Azir. Jeśli Schalke wygra tę serię, to najprawdopodobniej właśnie on będzie odpowiedzialny w dużej mierze za to zwycięstwo.

Na papierze BIG jest o wiele bardziej poukładaną drużyną z problemami we wczesnym etapie gry. Schalke próbuje grać agresywnie, jednak bardzo często leśnik oraz dolna alejka niedomagają. Polacy powinni sobie poradzić, jednak Decay może być problemem nie do powstrzymania.

Wtorek, 9 sierpnia
18:00 BIG
Harpoon, marlon
vs Schalke 04 Esports BO5

Transmisja z dzisiejszego meczu będzie dostępna na oficjalnym kanale Prime League.