5. Walka o Herolda

Drugi tydzień play-offów Ultraligi rozpoczynamy od walki o Herolda z trzeciej gry serii Gentlemen’s Gaming kontra Illuminar Gaming. Dżentelmeni zebrali się w czwórkę na górnej rzece i zaczęli atakować potężnego potwora. Przeciwnicy przyszli z odsieczą, lecz byli nieco spóźnieni. Nie dość, że Herold został już zabity, to Kuba "Grzybek" Jagiełka bardzo szybko wyeliminował Sebastiana "Tracyna" Wojtonia, nakładając efekt przerażenia na dwóch kolejnych graczy. Potyczka trwała, ale świetna kotwica Huberta "Slippera" Burzca i kombinacja Błysku z Pogardą jego kolegi z górnej alei pozwoliły posłać na fontannę dwóch kolejnych zawodników IHG. Jedynie Maciejowi "minemaćkowi" Wichrowi udało się prysnąć z miejsca rzezi.

4. Ucieczka Rabble’a

Czwarte miejsce należy do Jochema "Rabble’a" van Graafeilanda i jego ucieczki w pierwszym meczu serii, w której AGO ROGUE zmierzyło się z Zero Tenacity o wejście do finału. Po zabiciu Smoka w 16. minucie znalazł się on w nie lada tarapatach, bo rzuciła się za nim cała drużyna przeciwna. Dżungler RGO wyszedł z tej sytuacji jednak cało, najpierw przeczekując Tarczę Magii Sivir i odpychając bohaterkę Osądem Strażniczki, a następnie blokując doskok Azira przy pomocy Niezłomnej Postawy. Jako trzeci do pogoni włączył się Dušan "Ryuzaki" Petković, ale i jemu Rabble się wymknął. Po kilku sekundach biegu wbił go w ścianę, pozwalając Damianowi "Luckerowi" Konefałowi się z nim rozprawić.

3. Perfekcyjny gank

Na trzecim miejscu uplasował się perfekcyjny gank w wykonaniu Gentlemen’s Gaming. W siódmej minucie akcję rozpoczął Slipper, używając kombinacji Błysku, Młynka i Wyroku Śmierci na minemaćku. Następnie wspierający GGM rzucił latarnię Tomaszowi "Badlyydze" Bałdydze, który błysnął za plecy oponenta i przepchnął go za pomocą Bohaterskiej Szarży. Support Illuminar nie miał najmniejszych szans wyjść z tej sytuacji cało, a pierwsza krew wpadła na konto Adriana "Adisona" Głuszczenki.

2. Boski teamfight Dżentelmenów

Czwarta gra spotkania Gentlemen’s Gaming kontra Illuminar Gaming była niezwykle równa. W 38. minucie podopieczni Konrada "Respite’a" Słomińskiego przejęli jednak inicjatywę. Walkę drużynową świetnie zainicjował Badlyyga, podrzucając Cyklonem aż czterech przeciwników. Następnie w to samo miejsce uderzył swoimi paczkami Jakub "Ariana" Śliwonik, zadając im spore obrażenia. Potyczka szybko przeobraziła się w rzeź, bo w mgnieniu oka padło trzech graczy Illuminar. I choć mogło się wydawać, że zwiastuje to koniec gry, to Dżentelmeni woleli zagrać na spokojnie, burząc inhibitor na środkowej alei, a następnie zabijając Barona.

1. Sinmivak wbija w ścianę, Rabble bierze Duszę

W tym tygodniu najwyższy szczebel podium należy do AGO ROGUE. Akademia Łotrzyków w 27. minucie pierwszej gry z Zero Tenacity przejęła Duszę Smoka Piekielnego, a także unicestwiła rywali. Potyczkę na dolnej rzece rozpoczął Jakub "Sinmivak" Rucki, wskakując na plecy przeciwników i trafiając swoją superumiejętnością czterech z nich. Chwilę później do leża bestii wskoczył Rabble, porażając ją i zapewniając swojej drużynie potężną Duszę. Potyczka trwała przez kilka sekund, a pierwszy upadł Sebastian "Sebekx" Smejkal, dając swoim sojusznikom sygnał do ucieczki. Niestety głodni zwycięstwa gracze RGO rozpoczęli pogoń, finalnie dobijając każdego przedstawiciela przeciwnej drużyny.


We wtorek i środę odbędą się ostatnie mecze bieżącej edycji ligi polsko-bałtyckiej. Gracze będą rywalizować w formule offline, prosto ze studia Polsatu. Po więcej informacji dotyczących Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: