Trzy ekipy zawalczą o mistrzostwo

Mowa tutaj o graczach Yumisu Invicty, którzy jako jedyni pozostali jeszcze na powierzchni. Wszak Arka Gdynia eSports i MAD DOG'S PACT odpadły już po fazie zasadniczej, podczas gdy Anonymo Esports pożegnało się w play-offami wczoraj. Jeżeli zaś chodzi o Sebastiana "Fostera" Lewandrowskiego i jego kolegów, to ci swoją przygodę z etapem pucharowym zaczęli od triumfu nad Anonimowymi, potem jednak musieli uznać wyższość czesko-słowackiego NecroRaisers. Tym samym podopieczni rodzimej organizacji wyczerpali już limit błędów i jeżeli nadal marzą o zdobyciu tytułu, to nie mogą już sobie pozwolić na potknięcie. A, co istotne, dla wspomnianego Fostera, a także Mateusza "Ryby" Środonia i Oskara "Szagiego" Stabińskiego byłaby to szansa na powtórzenie sukcesu z ubiegłorocznego Polish Masters.

Tak czy inaczej, kolejną przeszkodą na drodze Invicty będzie WiLD MultiGaming, czyli formacja odpowiedzialna za wyeliminowanie Anonymo. Skład złożony z czterech Węgrów i Rumuna jeszcze w fazie zasadniczej dwukrotnie pokonał zawodników Feniksów i będzie miał chrapkę na to, by ustrzelić swoistego hat tricka. Wydarzeniom tym z boku przyglądać się będą z kolei NecroRaisers. Ci bowiem mają już pewne miejsce w wielkim finale, w którym powalczą zarówno o mistrzowski tytuł, jak i główną nagrodę w wysokości 7,5 tysiąca euro. Warto też pamiętać, że zwycięzcy V4 Masters otrzymają zaproszenie do europejskiej Challenger League 2022, czyli bezpośredniego zaplecza European League, najwyższej klasy rozgrywkowej na Starym Kontynencie.

Niedzielny harmonogram V4 Masters 2022:

14 sierpnia
17:00 Yumisu Invicta vs WiLD MultiGaming BO3
20:00 NecroRaisers vs Invicta/WiLD BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Na koniec należy też przypomnieć, że łączna pula nagród V4 Masters 2022 wynosi 22 tysiące euro.