Kto ominie play-iny European Masters z reprezentantów NLC?

Przed nami niezwykle interesujące starcie w NLC. X7 Esports po mieszanym sezonie zasadniczym wraca do formy z wiosny tego roku. Praktycznie bez większych problemów skład ten poradził sobie z Bifrost oraz Astralis Talent. To drugie spotkanie zapewniło awans na European Masters. Aktualnie X7 walczy o drugie miejsce w lidze, które gwarantuje awans do głównej fazy European Masters. To samo tyczy się JDXL, które nadal buduje od nowa struktury po usunięciu Janga "EMENESA" Min-soo. Ostatnia seria na Dusty w wykonaniu akademii EXCEL ESPORTS dała spore nadzieje na poprawę.

Aktualna meta wydaje się wręcz wymarzona dla obydwu ekip. Adrian "Mrozku" Skonieczny był zawsze znany ze swojej Ahri oraz Sylasa, a aktualnie te dwa wybory są niezwykle popularne. Mecz na Dusty pokazał również, że polski zawodnik zaczyna faktycznie zgrywać się ze swoją formacją. Dzisiaj mierzy się natomiast z niezwykle trudnym przeciwnikiem. Kang "Tempt" Myung-gu jest bezsprzecznie najlepszym graczem środkowej alei w lidze północnej. Wiosną również był na równi z topowymi zawodnikami lig regionalnych. Wiele wyjaśni się również na dolnej alejce. Obydwa duety należą do niezwykle agresywnych. Na pewno zobaczymy wykluczoną lub podebraną Zeri. Cała seria prawdopodobnie rozegra się właśnie na tych dwóch liniach.

Dzisiejsza seria w NLC:

Poniedziałek, 15 sierpnia
18:00 JDXL
Mrozku
vs X7 Esports BO5

Doświadczenie kontra talent

Hiszpania w tym sezonie jest niezwykle zacięta. Ta seria pokaże, czy drużyny Superligi będą w stanie nawiązać walkę z francuskimi ekipami. BISONS ECLUB po raz kolejny udowadnia, że zgranie jest o wiele bardziej istotne niż sam kaliber zawodników. Na papierze nie jest to indywidualnie wybitna drużyna. Mają naprawdę obiecujące solowe aleje, jednak ich bot zaskakuje jedynie niestandardowymi wyborami. Każdy inny aspekt jest u nich po prostu poprawny. Adam "Random" Grepl jest niekwestionowaną gwiazdą tego zespołu. Nic dziwnego, że jego starcie z Daniele "Jiizuke" di Mauro będzie na językach wielu fanów. Każdego fana Superligi ciekawi, jak Czech poradzi sobie z niegdysiejszą gwiazdą LEC oraz LCS.

Kolejnym ciekawym zestawieniem będzie las. Tam również zobaczymy starcie młodego talentu z gwiazdą. Phil "Alby" Qin wchodził do Hiszpanii jako osoba wzięta wręcz z przypadku. Aktualnie jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników. Bardzo często dzięki jego wczesnej aktywności ekipa Bizonów jest w stanie wygrywać początkowe etapy gry. Ten leśnik bezbłędnie przewiduje i czyta swojego przeciwnika. Jego rywalem będzie Nubar "Maxlore" Sarafian, który swego czasu także występował na najwyższym szczeblu europejskich rozgrywek.

Giants uwielbiają walczyć w środkowych etapach gry, wtedy zdecydowanie są najsilniejsi i zdobywają największe przewagi. BISONS natomiast skupiają się na początku i końcu rozgrywki. Środek jest w ich wykonaniu naprawdę niechlujny i pełen błędów. Warto również napomnieć, że potrafią zwyciężać walki mimo niezwykle dużego deficytu w złocie.

Dzisiejsza seria w Hiszpanii:

Poniedziałek, 15 sierpnia
18:00 BISONS ECLUB vs Giants BO5

Spotkania możecie śledzić na następujących kanałach: Superliga, NLC