Komu pisany wielki finał?

O miejsce w wielkim finale LoL Pro League 2022 Summer powalczą w piątek Top Esports oraz JD Gaming. Znacznie mniejsza presja ciąży na zawodnikach pierwszej z wymienionych ekip, bowiem TES ma już zapewnione miejsce nie tylko na samych Worlds, ale też w głównej ich fazie, więc pozostałe mecze w ramach LPL nie wpłyną już w większym stopniu na rozstawienie zespołu Yu "JackeyLove'a" Wen-Bo w drugim etapie mistrzostw. JDG z kolei wciąż nie jest niczego pewne – nawet potencjalna wygrana w dzisiejszym meczu nie zagwarantuje jeszcze awansu na MŚ, aczkolwiek znacznie do tego celu przybliży. Wówczas wystarczy, że TES w niedzielę odprawi z kwitkiem Edward Gaming w finale drabinki przegranych i w takim wypadku JD będzie już na Worlds albo jako zwycięzca wielkiego finału, albo jako zdobywca największej liczby Championship Points.

Ale może nie wybiegajmy za bardzo w przyszłość, bo sama wygrana dziś z Top Esports wcale nie będzie łatwym zadaniem. W końcu to właśnie ta ekipa zajęła pierwsze miejsce podczas fazy zasadniczej, chociaż warto mieć na uwadze, że JD Gaming zakończyło z taką samą liczbą zwycięstw w seriach BO3 i niższą lokatę zajęło tylko przez gorszy bilans wygranych gier. Mało tego, podczas bezpośredniego starcia to JDG było górą, a podczas ostatniej rozgrywanej rundy play-offów pokonało swojego rywala 3:0, podczas gdy TES do przypieczętowania zwycięstwa potrzebowało aż pięciu gier w serii. Z drugiej strony rywal JDG prezentował też niższy poziom niż EDG, z którym musiało mierzyć się Top Esports, czego dowodem był poprzedni mecz play-offów, w którym Edward zwyciężyło LNG Esports 3:1, pozbawiając ich szansy na mistrzostwo i spychając na ostatnią lokatę przed zbliżającymi się Regional Finals.

Przegrany wciąż w grze

Jednak niezależnie, kto polegnie w dzisiejszej potyczce, nie będzie ona ostatnią dla pokonanego w tej rundzie play-offów. Na swojego kolejnego rywala w drabince przegranych czeka wspomniane już Edward Gaming, które do boju przystąpi w niedzielę 28 lipca właśnie z przegranym dzisiejszego widowiska. Zwycięzca piątkowego starcia natomiast awansuje bezpośrednio do wielkiego finału i mecz o mistrzostwo rozegra w przyszły czwartek.

26 sierpnia
11:00 Top Esports vs JD Gaming BO5

Transmisja z dzisiejszego pojedynku będzie dostępna na anglojęzycznych kanałach LPL na Twitchu oraz na YouTube. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.