"Wspomnienia i zdobyte osiągnięcia nigdy nie zostaną zapomniane"

Do akademii MOUZ polski zawodnik dołączył w połowie czerwca zeszłego roku, pół miesiąca po tym, jak utworzono projekt MOUZ NXT. Razem ze Szkaradkiem barwy Myszy przywdział Hubert "szejn" Światły, który walczył już ramię w ramię z siuhym w barwach Izako Boars. Podczas swojej ponad rocznej przygody w barwach MOUZ NXT siuhy miał okazję wystąpić na wielu turniejach, jak między innymi Pinnacle Series oraz Pinnacle Cup, REPUBLEAGUE czy też oczywiście WePlay Academy League. To właśnie na tych ostatnich zawodach akademia Myszy pokazywała swoją siłę, triumfując w czterech pierwszych edycjach WAL. Dwie ostatnie MOUZ NXT wygrało już z trójką Polaków, bo oprócz szejna i siuhego w barwach tej formacji mogliśmy oglądać poczynania Miłosza "mhL-a" Knasiaka. Teraz jednak barwy formacji reprezentować będzie znów dwóch naszych rodaków.

Nie jest łatwo żegnać coś, co kocham tak mocno. MOUZ NXT ma i zawsze będzie miało specjalne miejsce w moim sercu. Wspomnienia i zdobyte osiągnięcia nigdy nie zostaną zapomniane. Kiedy dołączałem do MOUZ NXT wśród moich głównych celów było zdobycie jak najwięcej doświadczenia oraz rozwój jako zawodnik i po blisko piętnastu miesiącach czuję, że spełniłem te cele i jestem gotów na kolejne wyzwanie w mojej karierze. Jeden z celów, którego wciąż nie osiągnąłem, to dołączenie do głównego składu, ale to, że opuszczam MOUZ NXT nie oznacza, że moje cele ulegają zmianie. W dalszym ciągu będę pracował ciężko i być może kiedyś będę mógł oznajmić, że dopiąłem swego.

Kamil "siuhy" Szkaradek (źródło)

Co ciekawe, w ostatnim czasie siuhy pełnił rolę stand-ina w GamerLegion, z którym udało się zakwalifikować na Regional Major Rankings przed Intel Extreme Masters Rio 2022. W barwach GL podczas europejskich eliminacji mogliśmy też oglądać Frederika "acoRa" Gyldstranda, który również pożegnał się dziś z MOUZ. Jeśli natomiast chodzi o akademię Myszy, to tam oprócz dwóch naszych rodaków w dalszym ciągu reprezentować będzie również Jimi "Jimpphat" Salo. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto zajmie miejsce siuhego ani Doriana "xertioNa" Bermana, który kilka dni temu otrzymał promocję do głównego składu MOUZ.

Tak prezentuje się aktualny skład MOUZ NXT:

Hubert "szejn" Światły
Miłosz "mhL" Knasiak
Jimi "Jimpphat" Salo
Tobias "TOBIZ" Theo (trener)