Tuż przed startem VALORANT Champions 2022 zaprosiliśmy społeczność do zabawy w predykcje i w ciągu kilku poprzednich dni dzieliliśmy się z wami ich przemyśleniami. Nasze typy zamykają dzisiaj zawodnik OG LDN UTD Michał "MOLSI" Łącki, kapitan MAJTKOMATU Adrian "darkosek" Janus oraz zawodnik Zero Tenacity Szymon "kenobi" Łabędzki.

Michał "MOLSI" Łącki

I miejsce II miejsce III miejsce
FPX Fnatic DRX
MVP Drużynowe zaskoczenie Drużynowe rozczarowanie
Suygetsu (FPX) EDward Gaming OpTic Gaming

Uzasadnienie wyboru mistrza świata:

Generalnie obecnie Valorant wydaje mi się lekko randomowy, zwłaszcza w momencie, gdy doszła nowa mapa i nie mamy informacji jak grają na niej poszczególne drużyny biorące udział w turnieju. Ciężko mi stwierdzić kto wygra, więc poszedłem za sercem i stawiam na europejski finał.

Adrian "darkosek" Janus

I miejsce II miejsce III miejsce
FPX EDward Gaming Paper Rex
MVP Drużynowe zaskoczenie Drużynowe rozczarowanie
Suygetsu (FPX) EDward Gaming 100 Thieves

Uzasadnienie wyboru mistrza świata:

FPX jest obecnie najlepszą drużyną w Europie. A jak dobrze wiemy, EU > reszta świata. Dlatego myślę, że na Champions nikt nie postawi im oporu.

Szymon "kenobi" Łabędzki

I miejsce II miejsce III miejsce
Liquid Logo
FPX Team Liquid 100 Thieves
MVP Drużynowe zaskoczenie Drużynowe rozczarowanie
Suygetsu (FPX) KRÜ Esports Fnatic

Uzasadnienie wyboru mistrza świata:

FPX ma super indywidualności. Grają bardzo oryginalnym stylem i mają zrozumienie gry na zupełnie innym poziomie niż reszta. Grają niekonwencjonalne compy i starają się tym sprawić, że przeciwnik nie do końca wie, jak zareagować. Budują na tym pewność siebie i myślę, że to ich najlepsza cecha. TL dzięki temu, że dostało się z LCQ, wiem o nich najwięcej. Mają bardzo CS-owy styl, lubią wypuszczać Jamppiego z OPem, i konstruują wokół tego akcję. Nivera na holdzie to według mnie ich najbardziej zabójcza broń. Ah, i jeszcze ScreaM. Do tego mają ScreaMa. 100T po przebudowie jest mega consistent, i bardzo skillowe. Nie są doświadczeni lanowo jak chociażby FNATIC, ale nie przeszkodzi im to w rozpostarciu skrzydeł. MVP zostanie SUYGETSU. Dla świata to odkrycie roku oraz najlepszy sentinel Kopenhagi. W Europie od dawna po prostu solidny zawodnik z wielką karierą przed sobą.


Mistrzostwa świata w VALORANTA zostaną rozegrane pomiędzy 31 sierpnia a 18 września w Stambule. To właśnie tam zmierzy się ze sobą szesnaście ekip z całego globu o tytuł najlepszej drużyny na świecie. Więcej informacji odnośnie VALORANT Champions 2022 znajduje się w naszej relacji tekstowej.