FPX walczy o awans, Fnatic o życie

Pierwszy pojedynek zobaczymy już o godzinie 14:00. To dość wyjątkowa pora dla wydarzenia w Stambule. To dlatego, że dzisiaj odbędzie się także przesunięty mecz pomiędzy FPX i XSET. Zanim do niego dojdzie, na serwerze spotkają się KRÜ Esports oraz XERXIA. To niezwykle ważne spotkanie dla obu drużyn, ponieważ przegrany będzie wracał do domu bez ani jednego punktu. KRÜ w poprzednim starciu uległo FPX, natomiast XIA nie dała rady amerykańskiej organizacji. Teraz przyjdzie im walczyć w meczu o życie.

Następnie na serwerze pojawi się europejska formacja. Fnatic zmierzy się bowiem z FURIĄ Esports. Dla obu ekip sytuacja jest podobna, jak w poprzednim meczu. Pierwsza porażka zesłała je do drabinki przegranych, gdzie nie ma już miejsca na potknięcia. FURIA swoją serię przegrała 0:2, a czarno-pomarańczowi mają za sobą niezwykle wyrównane starcie z 100 Thieves. Jeśli uda im się wygrać z brazylijską formacją, czeka ich jeszcze rewanż ze Złodziejami o awans do play-offów.

Na sam koniec dnia przyjdzie nam oglądać mecz o awans. FPX i XSET mają już po jednym zwycięstwie za pasem i teraz mogą przypieczętować swoją obecność w następnym etapie. Pojedynek ten miał się odbyć już wczoraj, ale z powodu problemów zdrowotnych zawodników FPX został on przesunięty. Dzisiaj poznamy więc lidera grupy C!

Pełna rozpiska dzisiejszych rozgrywek VALORANT Champions 2022:

5 września
14:00 KRÜ Esports vs XERXIA BO3
17:00 FURIA Esports vs Fnatic BO3
20:00 FPX vs XSET BO3

Mistrzostwa świata w VALORANTA zostaną rozegrane pomiędzy 31 sierpnia a 18 września w Stambule. Transmisja z meczów VALORANT Champions 2022 wraz z polskim komentarzem dostępna będzie na kanale Polsat Games na Twitchu. Więcej informacji odnośnie VALORANT Champions 2022 znajduje się w naszej relacji tekstowej.