Już w najbliższą sobotę 10 września 2022 w Galerii Rzeszów zorganizowane zostaną zawody i konkursy dla fanów sportów elektronicznych. Od godziny 10:00 kiedy to nastąpi oficjalne rozpoczęcie będzie można zobaczyć, a także bezpłatnie spróbować swoich sił na profesjonalnych sprzętach gamingowych. Pierwszy turniej zaplanowano na godzinę 13:30. Będzie można wówczas zobaczyć jak zawodnicy rywalizują w grze Counter-Strike: Global Offensive. W godzinach 14:30-17:30 zorganizowane zostaną wyścigi Formuły 1 na symulatorze (w grze Assetto Corsa). O godzinie 18:00 równolegle zaplanowano zawody w driftcie oraz turniej League of Legends.

Podczas zawodów do wygrania będą m.in. biurka gamingowe firmy EliteDesk, która zapewniała wyposażenie podczas obozu młodzieżowego Pasha Gaming Camp. O dobre nawodnienie uczestników wydarzenia bezpłatnie zadba firma Gaminate.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą znani w świecie esportu zawodnicy, Daniel „STOMP” Płomiński oraz Patryk "melavi" Barański, których będziemy mogli podziwiać w akcji podczas gry. STOMP to polski profesjonalny gracz CS:GO, który w 2021 roku razem z drużyną Izako Boars zdobył pierwsze miejsce w Superpucharze Polskiej Ligi Esportowej. Z kolei melavi zajmuje obecnie drugie miejsce w Polsce w rankingu ligi FACEIT (jedna z największych platform do rozgrywek online).

Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Galerię Rzeszów i ESA Esport Arena, pierwszy profesjonalny klub esportowy w Rzeszowie, który podczas wydarzenia jest odpowiedzialny za organizację turniejów i zawodów, a także udostępnia swój sprzęt gamingowy:

  • Strefa PC Gaming: 6 stanowisk komputerowych
  • Strefa SIM Racing: 2 symulatory - jeden przystosowany do Formuły 1, drugi do driftu / rally / GT
  • Strefa VR + refleksomierz: Główna atrakcja to deska strachu - odważna osoba zostaje przeniesiona do wirtualnego świata dzięki goglom VR, następnie wyjeżdża na 50'te piętro wieżowca. Cała zabawa polega na przełamaniu lęku i przejściu po desce zwieszonej nad przepaścią.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu fanów esportu, ale także wszystkich, którzy chcieliby na żywo zobaczyć, a nawet spróbować tej coraz popularniejszej formy rywalizacji.

Źródło: informacja prasowa