Kto awansuje na pierwszy Monthly Cup w VEU?

Pierwszym starciem, jakie przyjdzie nam oglądać, będzie pojedynek TENSTAR oraz Enterprise Esports. To dwie formacje, które mogą być całkiem znajome dla stałych obserwatorów polskiej sceny VALORANTA. Obie formacje rywalizowały bowiem szczebel wyżej w VALORANT Regional League East: Surge, a teraz spotkają się ponownie w VEU. Oczywiście TENSTAR będzie tutaj faworytem, ponieważ drużyna z Polakami na pokładzie ma na swoim koncie obecnie mistrzostwo naszego VRL-a. Michał "Buld" Sokal i spółka z pewnością pokażą nam kawał solidnego VALORANTA, ale nie należy też lekceważyć rywala. Alex "alexiiik" Hawlasek grający w szeregach EP jest niezwykle utalentowanym zawodnikiem i raczej nie ułatwi on TEN życia na serwerze.

Następnie o finał zagra Zero Tenacity oraz kokpiT. Szymon "kenobi" Łabędzki wraz z kolegami jak na razie nie mieli najmniejszego problemu w swojej części drabinki. Do tej pory nie przegrali oni ani jednej mapy. Teraz zmierzą się jednak z drużyną Kamila „Kozoka” Kozła, która już nie bez problemu, ale w bardzo imponującym stylu dostała się do półfinału. Ma za sobą dwie wyrównane serie, trwające trzy mapy i z pewnością jest gotowa na następne wyzwanie. Zwycięzca tego meczu będzie miał okazję powalczyć o miejce na Monthly Cupie w finale pierwszego Weekly.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w ramach VALORANT EAST: UNITED:

11 września

Półfinały

14:00 TENSTAR vs Enterprise Esports BO3
17:00 Zero Tenacity vs kokpiT BO3

Zwycięzcy obu pojedynków spotkają się w finale już o godzinie 20:00. Całą drabinkę można znaleźć tutaj. HUB-y wystartują natomiast już w poniedziałek. Transmisję z polskich meczów będzie można obejrzeć w tym miejscu.