Zero Tenacity z pewnym zwycięstwem

Zanim jednak do tego doszło, Z10 musiało najpierw zmierzyć się z kokpiTem Kamila "Kozoka" Kozła. Seria ta była dość jednostronna, a taki przebieg wydarzeń zapowiadała już pierwsza mapa. Na Haven reprezentanci serbskiej organizacji nie dali szans rywalom i pokonali ich z wynikiem 13:4. Następnie przyszła pora na Pearl i tutaj także nie było wcale lepiej. Zero Tenacity udało się wygrać tę drugą potyczkę 13:3 i awansować do finału pierwszego Weekly Cupa.

Zgoła inaczej wyglądał drugi półfinałowy pojedynek. W nim TENSTAR mierzyło się z Enterprise Esports. Mistrzowie VRL-a grali jednak bez Piotra "YouBreaka" Chodoły, a jego miejsce w składzie zajął trener, Kamil "krytyq" Dudek. Na Breeze nic nie wskazywało, żeby ta zmiana miała mieć jakiekolwiek znaczenie, a gładkie 13:5 dodało TEN pewności siebie. Icebox był już za to o wiele bardziej wyrównany. Tam pierwsza połowa zamknęła się z rezultatem 7:5 dla czeskiej ekipy. Po zmianie stron TENSTAR odebrało prowadzenie rywalom i zwyciężyło mecz 13:9.

W samym finale brak jednego z zawodników TENSTAR mógł już nieco wpłynąć na grę tej formacji. Pierwszą mapą było Pearl i tam od początku prowadzenie miało Z10. Mistrzowie regionu nie byli w stanie znaleźć żadnej odpowiedzi na przeciwników i pierwsza gra skończyła się z wynikiem 13:5. Następnie przyszła pora na Bind. Tutaj TENSTAR było już bardziej pewne siebie i przejęło inicjatywę w pierwszej części spotkania. Przed przerwą na tablicy widniało 8:4 dla TEN. Zero Tenacity w ataku zagrało jednak o wiele lepiej niż w obronie i koniec końców z wynikiem 13:10 zapewniło sobie miejsce w Monthly Cupie!

Wczorajsze wyniki weekly cupa VALORANT EAST: UNITED:

11 września

Półfinały

14:00 TENSTAR 2:0 Enterprise Esports Breeze 13:5
Icebox 13:9
17:00 Zero Tenacity 2:0 kokpiT Haven 13:4
Pearl 13:3

Finał

20:00 TENSTAR 0:2 Zero Tenacity Pearl 5:13
Bind 10:13

Całą drabinkę pierwszego Weekly Cupa można znaleźć tutaj. VALORANT EAST: UNITED powraca już w następny piątek. Zapisy zostaną zamknięte o godzinie 16:00. Transmisję z polskich meczów będzie można obejrzeć w tym miejscu.