Piraci bez szans

Jeżeli chodzi o wczorajsze wydarzenia, to nikt nie spodziewał się wyrównanego spotkania. Można było odczuć, że gracze piratesports byli nieprzygotowani udziału w tych rozgrywkach i nic dziwnego – w końcu jeszcze kilka dni temu ekipa ta mogła jedynie marzyć, by walczyć o awans do Ultraligi. Komil & Friends natomiast wkroczyli do gry w bojowych nastrojach. Mateusz "Jaqen" Góral w końcu pokazał się, także dzięki wyborom agresywnych postaci, z których niegdyś słynął. Pierwsze dwie mapy były jednostronnym starcem, a żadna z gier nie trwała powyżej 30 minut, co wiele mówiło o formie Piratów. Dopiero w ostatniej gracze próbowali oni stawić jakikolwiek opór swoim przeciwnikom, jednak ci mieli lepiej wypracowane podstawy macro. Seria zakończyła się więc wynikiem 3:0 na korzyść spadkowiczów z UL.

Komplet poniedziałkowych wyników turnieju promocyjnego Ultraligi:

12 Września
17:00 Komil & Friends 3:0 piratesports logo piratesports BO5

Aspiracje Grypciocraft

Od jakiegoś czasu na polskiej scenie coraz głośniej mówi się o Grypciocraft Esports. Ultraliga od jakiegoś czasu narzeka na brak organizacji, które chcą inwestować w swoje struktury oraz zawodników, a tymczasem organizacja z Wrocławia wychodzi naprzeciw temu problemowi. Właściciele publicznie mówią, że chcą faktycznie stworzyć dobre warunki dla swoich reprezentantów. Zresztą wchodząc w letni sezon wprost ogłaszali, że chcą zdobyć miejsce w Ultralidze. Dlatego też ściągnięto takich graczy, jak Ivan "Silk" Gantsyuk oraz Joosep "Monk" Kivilaan, którzy zdecydowanie mają doświadczenie i umiejętności, by wygrać turniej promocyjny. Kivilaana można kojarzyć z LDLC OL oraz z tego, że wykorzystuje on niekonwencjonalne metody budowania postaci. Jako kolektyw członkowie Grypciocraft szukają swojej tożsamości, jednak nie tak dawno trenowali na bootcampie, który mógł zmienić ich nastawienie.

Diabły bronią swojej spuścizny

Z kolei devils.one jest już stałym elementem Ultraligi. Organizacja ta znajduje się w niej od 2019 roku z małą przerwą w roku 2020 i historycznie przeżywała już wszystkie stany. Od dominacji całej ligi po bycie jej najsłabszym elementem. Aktualnie Diabły są pośrodku, dysponują przeciętnym budżetem oraz mają stworzone struktury, które dobrze funkcjonują. Również zmiana całego składu podczas ósmego sezonu rozgrywek poskutkowała powiewem świeżości. Myśl szkoleniowa Piotra "Inci" Leszczyńskiego jest prosta – proaktywna gra oraz przemyślane ruchy we wczesnym etapie rywalizacji. To są podstawy, które dla niego są absolutnym minimum i tego wymaga od swoich zawodników. Dawid "Lothen" Błaszczyk zdecydowanie jest jednym z najlepiej zapowiadających się graczy w tej ekipie. Mimo małego doświadczenia solidnie prezentował się w Ultralidze. Już dzisiaj przekonamy się, która z tych dwóch drużyn dołączy do Komil & Friends w finale górnej drabinki, a która zawalczy przeciwko piratesports w drabince przegranych.

Wtorkowy harmonogram turnieju promocyjnego Ultraligi:

13 Września
17:00 devils.one vs Grypciocraft Esports BO5

Wszystkie mecze turnieju promocyjnego obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games, a także w serwisach Twitch oraz YouTube. Ostatecznie awans do kolejnego sezonu Ultraligi zapewnią sobie dwie z czterech drużyn.