Znajome twarze i nowi pretendenci w VEU

W pierwszym półfinale zobaczymy całkiem znajome twarze. 5GOWIEN, bo taką dumną nazwę przybrała drużyna, składa się z dwóch zawodników TENSTAR, trenera organizacji oraz Kamila "mermiego" Lizinczyka i Michała "NOKOCA" Michałowa. Ekipa TENSTAR nie zdołała zorganizować swojej piątki, dlatego zmontowała swój mix i znowu dotarła na szczyt drabinki. Dzisiaj zmierzy się z zespołem o nazwie Gdyniatop4, który zaskoczył wielu rywali na swojej drodze do półfinału. Jak na razie po czterech rundach oddał on tylko jedną mapę i zaprezentował się całkiem nieźle. NOKOCU i spółka będą jednak już prawdziwym sprawdzianem dla reprezentacji Trójmiasta.

A następny półfinał rozegra się chwilę po pierwszej serii. Tutaj ponownie zobaczymy kokpiT Kamila "Kozoka" Kozła. To już drugi Weekly, w którym ta drużyna zdołała awansować do najlepszej czwórki i tym razem ma zadatki na finał. W poprzedniej rundzie pokonała jednego z finalistów poprzedniego sezonu, czyli Lenovo Honved i nie potrzebowała do tego wcale trzeciej mapy. W półfinale zmierzy się z zagranicznym bara10es. To właśnie ta formacja pokonała m.in. Enterprise Esports na swojej drodze do czołowej czwórki. Przed ekipą Kozoka stoi więc całkiem kompetentny oponent.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w ramach VALORANT EAST: UNITED:

18 września

Półfinały

14:00 5GOWIEN vs Gdyniatop4 BO3
17:00 bara10es vs kokpiT BO3

Zwycięzcy obu pojedynków spotkają się w finale tuż po drugim półfinale. Całą drabinkę można znaleźć tutaj. HUB-y wystartują natomiast już w poniedziałek. Transmisję z polskich meczów będzie można obejrzeć w tym miejscu.