Ultraliga po zmianach – puchar również

Kiedy Ultraliga połączyła się z regionem bałtyckim oczywiste było, że nazwa Trinity Force Puchar Polski musi zostać zmieniona. W końcu turniej nie może być już tylko i wyłącznie pucharem Polski, bo rezydentami regionu Ultraligi są także mieszkańcy i obywatele innych krajów. Wraz z nazwą zmieniono również kolorystykę – z żółto-czarnej na standardową dla naszej ligi niebieską. Jednak czy zmiana nazwy i kolorów przyniesie coś więcej w kwestii formatu i zasad rozgrywek?

Niespodzianka od Riotu

W poprzednich latach bardzo popularnym rozwiązaniem w Polsce było tworzenie sklejek na TFPP. Teraz jednak Riot postanowił wprowadzić zapis w regulaminie, który takim działaniom ma zapobiec. O czym dokładnie mowa?

Zawodnicy, którzy zagrali ponad połowę letniego splitu w drużynie z pierwszej lub drugiej ligi ERL, nie mogą zostać ściągnięci do formacji biorących udział w jakimkolwiek, nie tylko polskim, zimowym turnieju. Oznacza to, że tacy gracze zagrają tylko i wyłącznie w barwach ich letniego pracodawcy. Mimo że zapis widnieje już od bardzo dawna, społeczność wydaje się być zaskoczona obecnością takiej reguły. Przypomnijmy również, że znaczna część organizacji zakończyła już współpracę ze swoimi podopiecznymi. Z tego powodu ci zawodnicy prawdopodobnie w swoich byłych drużynach już nie wystąpią. Formacje te albo ściągną kogoś, kto te zasady spełnia, albo będą zmuszone wycofać się z turnieju.

Historia Trinity Force Pucharu Polski

Chociaż Trinity Force Puchar Polski nigdy nie cieszył się taką popularnością jak sama Ultraliga, to w ciągu dwóch turniejów mogliśmy być świadkami wielu emocji. Zawsze była to też idealna okazja do odkrywania nowych talentów. W końcu po całym roku w drugiej klasie rozgrywkowej mogły one zmierzyć się z tymi najlepszymi w regionie zawodnikami. Dobrym przykładem może być tutaj Sebastian "Tracyn" Wojtoń, który pierwszy raz przed szerszą publicznością pokazał się właśnie na ubiegłorocznym TFPP.

Na razie AGO ROGUE dzierży miano niepokonanego w Pucharze Polski. W 2020 roku zawodnicy tej formacji bezproblemowo poradzili sobie w finale z K1CK. Rok później natomiast wyszli oni górą z pięciomapowego starcia z Illuminar Gaming. Czy w Ultraliga Super Pucharze będzie podobnie? Przekonamy się już niebawem.

Dat rozgrywania turnieju jeszcze nie znamy, natomiast mamy pewność gdzie będzie on transmitowany. Puchar będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu.