Twitch zapowiada zmiany

Od dawna już jedną częściej poruszaną przez obserwatorów Twitch kwestią była sprawa obecnego w serwisie hazardu. A może nie tyle w samym serwisie, ile na niektórych transmisjach, bo streamerzy m.in. w ramach swoich współprac chętnie promowali różnego rodzaju "szemrane" ruletki i inne przejawy szeroko pojętego, niezweryfikowanego gamblingu. Ba, część z nich starała się nawet omijać określone przez administrację zasady, co w oczywisty sposób uderzało w dobre imię całej platformy. Ale też i działającej na nich twórców – ci zresztą planowali strajk, który miał skłonić przedstawicieli Twitcha do szybkiego działania. Nic więc dziwnego, że osoby decyzyjne w opublikowanym przez siebie komunikacie zapowiedziały rychłą zmianę polityki dotyczącej promowania hazardu, która ma stać się dzięki temu bardziej rygorystyczna.

Poniżej prezentujemy treść komunikatu:

Kwestia treści hazardowych na platformie Twitch od dawna była szeroko komentowana przez społeczność i od czasu ostatniej aktualizacji naszej polityki aktywnie się temu przyglądaliśmy. Dziś chcemy poinformować was o naszych planach. W momencie, gdy zabraniamy dzielenia się linkami lub kodami referencyjnymi do wszystkich stron zawierających automaty do gier, ruletki czy gry kościane, zauważyliśmy, że niektórzy obchodzą te zasady i narażają naszą społeczność na potencjalne szkody.

Tak więc 18 października dokonamy kolejnej aktualizacji naszej polityki, zakazującej streamowania stron hazardowych zawierających automaty do gier, ruletki czy gry kościane, które nie są licencjonowane ani w Stanach Zjednoczonych, ani przez inne podmioty będące gwarantem dostatecznej ochrony konsumentów. [...]

Nadal natomiast będziemy dopuszczać strony skupione na zakładach sportowych, sportowych ligach fantasy oraz pokerze.

Więcej szczegółów na temat zaktualizowanej polityki mamy poznać już wkrótce. Jak zapewniają sami przedstawiciele platformy, chcą oni mieć pewność, że do wyznaczonego przez nich terminu, czyli 18 października, wszyscy będą już świadomi wchodzących w życie zasad. Czy faktycznie zmiana przyniesie oczekiwany skutek? Cóż, o tym przekonamy się dopiero za jakiś czas, aczkolwiek już teraz fakt wprowadzenia pewnych wyjątków bez wątpienia może budzić mieszane uczucia.