1. Która z europejskich formacji dotrze najdalej i w którym etapie może zakończyć swoją przygodę z Worlds?

Szczerze mówiąc oceniając sytuację po losowaniu to my (Rogue) mamy największe szanse na wyjście z grupy, ale też nie będzie łatwo.

Moim zdaniem ćwierćfinał dla Europy będzie sukcesem, jeśli spojrzymy realnie na siłę regionów.

G2 jest automatycznie drugą drużyną, która przychodzi na myśl, ale miało pecha i trafiło do bardzo silnej grupy. Pozostałe formacje (o ile przejdą play-iny) nie mają większych szans na wyjście do fazy pucharowej.

2. Czy któraś z drużyn "wildcard" może sprawić niespodziankę i przebrnąć przez play-iny?

Jeżeli już rozpatrujemy taką sytuację, to według mnie niespodziankę może sprawić drużyna z Australii i Oceanii lub Japonii.

Patrząc na poprzednie edycje Worldsów drużyny z tych regionów potrafiły zaskoczyć. Przy szczęściu awansują do Main Stage, jednak nie daję im więcej niż 20% szans.

3. Która drużyna może być czarnym koniem całego turnieju?

Na początek trzeba by było się zastanowić kogo do takiego grona możemy zaliczyć. Najrozsądniej będzie powiedzieć – ktoś z Europy lub Ameryki.

Chciałbym, żeby było to Rogue. Po letnim finale LEC sporo osób powinno zauważyć, że mamy ogromny potencjał!

Jako druga w kolejności byłaby ekipa Evil Geniuses. Ich środkowy może ukraść show!

4. Jak szeroki obecnie jest mityczny "gap" pomiędzy Wschodem i Zachodem?

Przed turniejem jest to bardzo trudne do ocenienia. Każdy region ma specyficzny styl gry, nie wiemy jak zachowają się w niestandardowych dla siebie sytuacjach.

Myślę, że pierwszą próbkę dostaniemy w PlayInach. Wtedy będzie można nieco więcej mówić o tym gapie, a może wcale go nie zauważymy? Kto wie! Bądźmy dobrej myśli, że nie będzie to tak jednostronny turniej jakiego wszyscy się spodziewają.

5. Na jakiego zawodnika albo zawodników powinniśmy szczególnie zwracać uwagę podczas tegorocznych mistrzostw?

Nie wymienię tutaj konkretnie zawodników, ale bot lane będzie według mnie bardzo ciekawy do obserwowania. Nie jest żadną tajemnicą, że duża część drużyn operuje właśnie wokół tej alei i ostatnio meta również temu sprzyja.

Chętnie zobaczę kilka "podkrętek" w draftach i próbę adaptacji w grze pomiędzy regionami. Może w trakcie Worldsów zobaczymy też kilka nowych picków, które wykreują turniejową metę?


Śledź fazę play-in Worlds 2022 z Cybersport.pl:

League of Legends Worlds 2022


6. Jaki zespół lub zespoły będą rozczarowaniem podczas tego turnieju?

Patrząc na ostatnie doniesienia z Fnatic może mieć duże problemy, żeby opuścić wstępną fazę. Jeżeli nie zrobi tego z pierwszego miejsca w grupie, to moim zdaniem nie zobaczymy go w Main Stage. Z drugiej strony, czy przy roszadach w składzie można wymagać wyjścia z play-inów?

Jeżeli miałbym wskazać kogoś innego, to postawiłbym na jedną z amerykańskich drużyn – Cloud9 lub 100T. Rozczarowaniem by było, gdyby nie ugrali żadnej mapy w całym Main Stage.

7. Chiny czy Korea – który region wysyła lepszą reprezentację?

Chciałbym powiedzieć Korea, bo jeżeli już to wolę ten styl rozgrywki. Dodatkowo w przeszłości bardzo lubiłem oglądać ich spokojną, kontrolowaną rozgrywkę.

Mimo osobistych preferencji wydaje się, że Chiny mają mocniejszą reprezentację. Top 3 jest zbliżone poziomem, jednak czwarty seed przeważa na korzyść regionu broniącego tytuł Mistrzostw Świata.

8. Czy Worldsy potrzebują drabinki podwójnej eliminacji? Co pokrótce sądzisz o obecnym formacie?

Sądzę, że większość osób tak uważa. Przede wszystkim byłoby to bardziej sprawiedliwe i wyłoniło "prawdziwego" Mistrza Świata. Nie zrozumcie mnie źle! Nie chcę przez to powiedzieć, że wygrywa przypadkowa drużyna, ale nigdy nie dowiemy się co by było, gdyby ten format zawitał w poprzednich edycjach.

Przez cały rok drużyny pracują, żeby jak najlepiej pokazać się na Mistrzostwach Świata, a obecny format nie wybacza błędów. Jeden gorszy dzień i zawodnicy wraz z sztabem szkoleniowym mogą pakować się do domu. Oby w następnym roku zaszły zmiany w formacie!

9. Jaką grupę będziesz najchętniej śledził i która wydaje się najmocniejsza?

Chciałbym "na żywo" obejrzeć wszystkie gry Rogue oraz ich rywali, ale strefa czasowa jest dla nas mało korzystna. Postaram się zobaczyć tyle ile mogę, bo w dzień mam też dużo innych obowiązków, które niekoniecznie są związane z esportem.

Z odtworzenia zdecydowania będę śledził grupę B, która jest według mnie najsilniejsza. Czwarta drużyna (o ile nie będzie niespodzianek w play-inach) również nie powinna być “dostarczycielem łatwych punktów”.

Z pozostałych grup prawdopodobnie zobaczę tylko najciekawsze pojedynki.

10. Kto wygra Worldsy 2022?

Wszystko okaże się 6 listopada!

Można spodziewać się dominacji Chin i Korei, ale nie jestem w stanie wskazać zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw Świata. Chciałbym bardzo, żeby było inaczej, ale obecnie nic na to nie wskazuje. Obym się mylił!


Zmagania w ramach Worlds 2022 wystartują już dziś o godzinie 22:00. W meczu otwarcia zobaczymy MAD Lions i Isurus, a wkrótce po tym osłabione Fnatic podejmie Evil Geniuses Kacpra "Inspireda" Słomy. Po więcej informacji dotyczących tegorocznych mistrzostw świata LoL-a zapraszamy do naszej relacji tekstowej.